До чого потрібно бути готовим тернополянам, купуючи квартиру в старому житловому фонді

Проблема житла у 1950-1960-х роках вирішувалася зведенням масового однотипного житла. Це були цегляні будинки, які згодом почали замінювати на панельні.

Це будівництво дозволило здешевити проекти тимчасового житла, строк експлуатації якого становив максимум 50 років. Зараз це житло має подерті стіни, старі вікна, проблеми з комунікаціями. На сьогодні стандарти будівництва зовсім інші.

Перед людьми, які хочуть купити житло у Тернополі, постає вибір: квартира у старому житловому фонді, чи помешкання у новобудові. Всім відомо, що найдешевшим та найбільш бюджетним варіантом є однокімнатні квартири в панельних будинках,  малосімейки та кімнати у гуртожитку.

Здавалося б все просто. Однак, купуючи таке житло власники стикаються з безліччю проблем, які сильно «б’ють» по гаманцю.

– На жаль, більшість будинків у Тернополі, які споруджувалися багато років тому, давно не відповідають сучасним вимогам сьогодення. Проживання у старому житловому фонді не можна назвати комфортним. Ви витратите чималу суму грошей для того, що утеплити помешкання, поставити лічильники та облаштувати індивідуальне опалення, – говорить директор будівельної компанії «Матла» Андрій Матла.

Читайте: Ваша перша квартира в Тернополі – як вибрати та що потрібно знати

У пошуках дешевого помешкання часто покупці не задумуються про те, що в старих будинках – «старі» проблеми.

– Придбавши квартиру в старому житловому фонді, власники витрачають чималу суму на її ремонт та облаштування. Щоб вона була енергозберігаючою та економною потрібно докласти багато зусиль та коштів, – розповідає Андрій Матла.

Експерт каже, що вторинне житло – стара хата із старими проблемами: всі комунікації зношенні, будинок є холодним, витрати на опалення – великі.

Купуючи вторинне житло люди повинні бути готові до того, що їм прийдеться встановити лічильники, утеплити фасад, облаштувати індивідуальне опалення. Це все «влетить в копійочку».

–  Нові квартири відповідають усім останнім вимогам по утепленню та енергозбереженню. Люди отримують сучасне та тепле житло. Там не потрібно змінювати вінка та двері, встановлювати лічильники та утеплювати помешкання. Покупець отримує нову квартиру в будинку із розвиненою інфраструктурою – це сучасні дитячі майданчики та подвір’я, сучасні ліфти, школи та садочки поблизу та паркінг, – каже Андрій Матла.

Відтак, за ті самі кошти людина може купити нову та енергоефективну квартиру із новою електропроводкою та комунікаціями.

Будівельник говорить, що зараз потрібно будувати не просто житлові будинки, а житлові комплекси. Вони мають вирішувати весь спектр потреб, які будуть потрібні для людей, в тому числі, і паркомісця.

Сильною стороною нашої будівельної фірми є те, що ми намагаємося в кожному житловому комплексі передбачати гаражі та стоянки, щоб розвантажити подвір’я. За цим майбутнє, додає він.

Читайте також: "В ногу з часом": Як протягом останніх років у Тернополі змінилися вимоги до будівництваРедакція ДОБИ

Опис відсутній


Читайте також