Народжувати доведеться в швидкій — в Бучачі наполягають на створенні госпітального округу

В Бучачі, що на Тернопільщині, скликали позачергову сесію через розподіл госпітальних округів. Ініціативу депутатів Української Галицької Партії в Бучацькій районній раді підтримали колеги: на позачерговій сесії прийняли звернення щодо створення ще одного госпітального округу.

Нагадаємо, у Бучацькому районі серйозно стривожились через розподіл госпітальних округів. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Тернопільської області», є 4 госпітальні округи: Тернопільський, Бережанський, Кременецький та Чортківський. Відтак Бучацький район мав би відійти до Чортківського госпітального округу. Втім, це суттєво порушує вимоги: з віддалених сіл району слід би було добиратись до лікарні понад годину вкрай поганими дорогами. Люди тривожаться, що через це породіллям часто доведеться народжувати просто у кареті швидкої допомоги, а хворі та старенькі не зможуть здолати такої далекої дороги до лікаря.

Депутат районної ради від Української Галицької Партії Євген Рій розказує, що після чисельних звернень мешканців району він разом з колегами звернувся до голови ради про скликання позачергової сесії. Відтак ініціативу підтримали та вже 26 квітня прийняли звернення до Кабінету міністрів України, народного депутата Миколи Люшняка, голови Тернопільської ОДА Степана Барни та голови Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука.

Голова Тернопільської обласної організації Української Галицької Партії Олег Вітвіцький зазначає, що рішення про розподіл округів мало би бути прийняте після численних громадських обговорень та після погоджень безпосередньо з мешканцями краю. Але воно було прийняте без обговорення місцевих рад, фактично з порушенням процедури. 

«Належність Бучацького району до Чортківського госпітального округу, а Монастириського району до Бережанського округу не забезпечить у багатьох випадках прибуття до госпітальної лікарні, яке не повинно перевищувати 60 хвилин, так, як ряд сіл опинились поза 60-кілометровим радіусом зони обслуговування з критичним станом доріг. Це стосується більшості придністровських сіл Золотопотіцької об’єднаної територіальної громади (Сновидів, Возилів, Костільники, Миколаївка, Губин, Сокілець) та сіл Стінка, Млинки, Космирин, Набережна, Берим’яни, Жнибороди», — йдеться в зверненні.

— Бучач при такій кількості народжуваних, і при такій кількості учнів, є самодостатній, щоби бути центром. Конституція каже, що всі мають рівний доступ до медичних, освітніх та інших послуг, ми протестуємо, що утворюється такий великий округ, де є такі непереборні відстані, — розповідає Євген Рій. 

У вказаних селах нараховується 509 багатодітних сімей, де виховується 2390 дітей. У той час, коли в Україні в цілому та в Тернопільській області зокрема передбачається стала тенденція перевищення смертності над народжуваністю, у селах Стінка, Космирин, Набережна — щорічний природний приріст населення становить 120 осіб.

"Беручи до уваги чисельність Бучацького району, Монастириського району, Золотниківську ОТГ Теребовлянського району, географічне їх розміщення, демографічну ситуацію, особливості транспортного сполучення, економічний потенціал, інституційну сталість, інші принципи та критерії, наполягаємо на створенні Бучацького госпітального округу з центром у місті Бучач на основі Бучацької ЦКРЛ, Золотопотіцької РКЛ, Монастириської ЦКРЛ та КУТРР «Золотниківської районної лікарні» №2», — йдеться у зверненні.

Голова Тернопільської обласної організації Української Галицької Партії Олег Вітвіцький зазначає, що активісти сподіваються на перегляд розподілу госпітальних округів.

— Бучацький район — один з небагатьох демонструє позитивні демографічні зміни відразу у кількох селах. Нюанс в тому, що саме з цих сіл добиратись до госпітального округу в Чорткові — вкрай важко. Ми сподіваємось на розв’язання цієї проблеми. Розподіл госпітальних округів має бути переглянутий, від цього залежить здоров’я мешканців Бучацького району. Ми зараз сподіваємось, що керівництво області піде на зустріч і подасть відповідні пропозиції Кабміну. Ми ж колегами з Української Галицької Партії готові відстоювати інтереси та конституційні гарантії мешканців краю, — додає Олег Вітвіцький.

 


Редакція ДОБИ

Опис відсутній


Читайте також