Журналіста ДОБИ били в приміщенні Тернопільського міськрайонного суду

Сьогодні завершився судовий розгляд кримінальної справи по обвинуваченні Ігоря Таловова в перешкоджанні журналістській діяльності. Разом з тим, «громадському діячеві» інкримінують незаконне позбавлення волі та порушення недоторканності приватного життя журналіста інтернет-газети ДОБА Назарія Наджоги.

Суддя відправилась в нарадчу кімнату. Оголошення Ухвали суду щодо покарання чи визнання невинним Ігоря Таловова призначене на середу, 13 січня 2016 року в 8.30.

Здавалось би все, кінець. Однак справа набуває нового змісту.

Після судового засідання один із членів громадської організації, яку очолює обвинувачений, завдав журналісту удар ногою, намагався рвати на ньому куртку.

— Признаюсь, щоб не залишитись в боргу особі, яка висотою близько 1,95 м і вагою понад 130 кг, я відповів десь тим самим без пошкодження йому верхнього одягу, —  розповідає про сутичку Назарій Наджога

«Прихильника» Ігоря Таловова нанесення ударів зупинили вигуки інших «співчуваючих активістів». Вони вигукували: «не бий, бо тут відеокамери». Це врятувало журналіста від помсти члена ГО.

Чоловік, який завдавав ударів, належить до так званої територіальної громади міста Тернополя. Такі сумнівні громади діють по всій Україні. Журналісти програми «Дістало» дали їм чітку характеристику в грудні 2014 року, назвавши їх «юридичними сектами».

Крім того, у справі Назарій Наджога має статус потерпілого. Ухвала ще не оголошена, тому завдання ударів зі сторони «прихильників» Таловова, членів ГО «Комітет…», членів тої так званої територіальної громади можна вважати намаганнями залякати журналіста, як потерпілого за подані раніше покази.

— Отій громилі добре відомо мій статус, моє ім’я і прізвище і частково моє минуле, оскільки він неодноразово приходив на судові засідання, — стверджує Наджога.

Окремо зазначаємо, що адвокатом Ігоря Таловова є член партії «Партія політики Путіна» Юрій Кривко. У 2006 році він балотувався до Верховної Ради України за списками цієї політичної сили. Діяльність цієї партії і її членів досліджено в програмі «Люстратор 7,62» на телеканалі «2+2» у липні 2015 року.

Юрій Кривко, як адвокат обвинуваченого, під час судових дебатів сьогодні заявив, що вразі визнання судом свого підзахисного винним, він зі своєю командою поселиться у Тернополі.

— Если будет так, приеду сюда я бесплатно. И начну здесь работать так, как я умею работать со всей своей командой, — заявив адвокат.

Така його реакція зумовлена тим, що прокуратура просить суд призначити обвинуваченому покарання у виді позбавлення волі на 2 роки.

Журналіст був м’якший щодо покарання. Враховуючи те, що того вечора 20 листопада 2014 року йому не було завдано фізичної шкоди, він казав суду покарати Ігоря Таловова 2-ма роками умовно.

Втім, по завершенні засідання кореспонденту ДОБИ довелось відчути удар ногою у стегно і тріск куртки по швах від так званого уповноваженого з прав територіальної громади Тернополя.

— Я написав заяву в поліцію за сьогоднішніми подіями в приміщеннях суду. Написав, бо переконаний, що «комітет», «територіальна громада», «юридична секта», громадська організація, команда «партії політики путіна» чи як би вони себе не називали буде постійно шукати мене з метою помсти. Тому проситиму поліцію належним чином забезпечити охорону громадського порядку 13 січня 2016 року біля і в приміщенні Тернопільського міськрайонного суду, починаючи з 8-ї години ранку, — стверджує Назарій Наджога.

Окремо відмітимо, що Назарій Наджога входить в Незалежну медіа-профспілку України, яка є однією з найбільших профспілкових організацій журналістів держави.

На фото фігурант справи Ігор Таловов

Редакція ДОБИ

Опис відсутній


Читайте також