За куріння у приміщенні ресторану у Тернополі, заклад заплатить 48 000 грн

До Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області надійшла скарга від споживача про те, що в приміщенні закладу ресторанного господарства курять кальяни, електронні сигарети, тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН), а також здійснюється реклама та стимулювання продажу пристроїв для споживання тютюнових виробів шляхом розміщення брендованої продукції тютюнової компанії. Про це повідомили на сайті Держпродспоживслужби.

"Під час проведення позапланової перевірки було встановлено факти куріння тютюнових виробів та кальянів у приміщенні закладу. Крім того, у приміщенні було розміщено інформаційну конструкцію з використанням торговельної марки, під якою випускаються пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, у якій було розміщено макет такого пристрою",  йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.

За результатами розгляду матеріалів справи винесено постанови про накладення штрафів на загальну суму 48 000 гривень.

Головне управління нагадує, що:

  • заборонено куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння та кальянів у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
  • відповідно до статті 1 Закону України № 2899-IV - приміщенням вважається будь-який простір, що має дах та обмежений двома або більше стінами чи перегородками, незалежно від матеріалу, з якого створено дах, стіни або перегородки, а також незалежно від того, чи є така конструкція постійною або тимчасовою;
  • відповідно до абзаців першого та сьомого частини першої статті 16-1 Закону України №2899-IV - заборонені реклама та стимулювання продажу пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, знаків для товарів і послуг та інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються такі пристрої, у тому числі шляхом розміщення поза межами місць реалізації будь-якої інформації про виробника пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння або про такі пристрої.

Відповідальність за порушення законодавства:

  • розміщення попільничок чи кальянів, а також куріння, вживання або використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння чи кальянів у приміщеннях закладів ресторанного господарства - штраф у розмірі 3000 гривень. За повторне протягом року вчинення такого порушення - штраф у розмірі 15 000 гривень;
  • реклама та стимулювання продажу пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, знаків для товарів і послуг та інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються такі пристрої - штраф у розмірі 30 000 гривень, а в разі повторного протягом року вчинення таких порушень - 50 000 гривень за кожен факт реклами на окремому рекламному носії або за кожен окремий захід зі стимулювання продажу.

Разом з тим, законодавством заборонено будь-які форми реклами та стимулювання продажу пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, а також торговельних марок, під якими вони випускаються. Розміщення в закладах ресторанного господарства брендованих конструкцій, логотипів, макетів пристроїв, рекламних стендів чи інших елементів, що привертають увагу до такої продукції, може бути кваліфіковано як порушення вимог статті 16-1 Закону України № 2899-IV та тягнути за собою застосування фінансових санкцій.


Оксана Кучма

Опис відсутній


Читайте також