Евакуація українців з китайської провінції Хубей запланована на 18 лютого

Евакуація українців з китайської провінції Хубей через спалах коронавірусу розпочнеться 18 лютого. Про це заявила міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька в ефірі програми Право на владу.

За її словами, літак за українцями, які зараз знаходяться в охопленому смертоносним коронавірусом Китаї, вилетить наступного вівторка, 18 лютого. Назад повернеться наступного дня, 19 лютого.

Міністр підкреслила, що на борт візьмуть тільки здорових українців.

«В Україну приїдуть тільки ті громадяни, які не мають симптомів, які є здоровими, яких перевірить китайська влада. Спочатку перевірить китайська влада і тільки тоді дозволить їх випустити. Потім так само українська бригада лікарів, яка буде на борту, також їх перевірить. Вона буде супроводжувати їх, як на борту будуть знаходитися, так і потім залишаться з ними в ізоляції», — сказала Скалецька.

Після прильоту до України всіх пасажирів відразу посадять в автобус і відвезуть в місце, де вони будуть перебувати мінімум 14 днів на карантині. Де саме буде це місце ізоляції українців з Китаю — ще невідомо, зараз розглядають чотири місця, узгоджують різні деталі і умови.

Скалецька також заявила, що якщо у когось з пасажирів вже в літаку проявляться ознаки хвороби, то його відразу повезуть до лікарні.

«Ніякої затримки немає. Має місце планомірна, розмірена, розважлива процедура прийняття рішень, для того щоб забезпечити прибуття українських громадян в Україну. Але в той же час — дати можливість всім почувати себе в безпеці від можливого занесення, від можливого поширення захворювання, яке зараз в Китаї», — сказала міністр.


Наталка Паламарчук

Опис відсутній


Читайте також