Деяким тернополянам збільшать пенсію. Коли і кому пояснили в Кабміні

Як тільки почнуть працювати нові параметри бюджету на 2020 рік, українцям переглянуть мінімальну пенсію вже в новому бюджетному році.

Як повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко в 2020 році мінімальна пенсія зросте до 1700-1750 гривень, а до кінця року пенсіонери зможуть розраховувати на підвищення пенсій до 1900 гривень. В Україні на даний момент мінімальну пенсію отримує близько 600 тисяч чоловік і це приблизно 5% від загальної кількості пенсіонерів.

За інформацією Кабінету Міністрів, в Україні заплановано три етапи підвищення пенсій – в січні (військовим), а також в липні та грудні. Вже у 2020 році "мінімалка", яка дорівнює розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, зросте на 8% - з 1638 до 1769 гривень (131 гривня).

У березні майбутнього року запланована індексація. Вона стане можливою у тому випадку, якщо влада проведе реформу прожиткового мінімуму, відв'язавши його від багатьох виплат. Це допоможе прожитковому мінімуму стати "реалістичним".

Нововведення може бути закріплено вже у листопаді.

Зі слів голови комітету з питань соціальної політики Галини Третьякової, березневе підвищення пенсії може відбутися на рівні 12-13%.

До слова, проект державного бюджету на 2020 рік включає витрати на виплату пенсій і покриття дефіциту ПФУ в розмірі 172,6 млрд гривень.

Також зросли пенсії для військовослужбовців-ліквідаторів аварії на ЧАЕС та для категорій осіб, які отримали інвалідність під час антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на Донбасі.


Наталка Паламарчук

Опис відсутній


Читайте також