"За даними слідства, організував злочинну групу тернополянин, залучивши до злочинної діяльності ще двох осіб. Підозрювані спершу входили в довіру до волонтерів та військовослужбовців, пропонуючи їм квадрокоптери привезені з-за кордону за низькими цінами. Для того, щоб не викликати підозр, шахраї зареєстрували ФОП на підставну особу та спершу поставляли замовникам пробні партії по 3-5 одиниць з частковою передоплатою. Після цього пропонували купити великі партії товару за ще нижчою ціною, але вже з повною передоплатою. Коли потерпілі перераховували кошти - ділки переставали виходити на зв’язок і блокували контакти замовників", — йдеться у повідомленні Генерального прокурора.
Отримані гроші одразу виводились на криптогаманці чи рахунки фіктивних суб’єктів господарської діяльності, звідки спільники знімали їх та ділили між собою.
"Усі транзакції правоохоронці пильно відстежували та документували. Разом з тим, підозрювані ошукали не тільки покупців, але й продавців квадрокоптерів. Купуючи спочатку невеликі партії з відстрочкою оплати, вони розраховувались в повній мірі, а після цього замовляли більше і обривали будь-який звʼязок. За дев'ять місяців вони змогли ошукали щонайменше дев'ятьох осіб в загальному на 10,7 мільйонів гривень
Під час проведення обшуків за місцями проживання та роботи фігурантів у Києві, Тернополі та Львові правоохоронцями вилучено:
- 53 квадрокоптери DJI Mavic;
- дорогоцінні метали;
- велику суму готівки у різній валюті;
- автомобілі;
- мобільні телефони;
- компʼютерну техніку;
- фінансові звітності та докази злочинної діяльності.
У зв'язку з цим, за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру трьом особам відповідно до:
- ч. 5 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене організованою групою в особливо великих розмірах).
Санкція статті передбачає позбавлення волі від п’ятьох до дванадцятьох років з конфіскацією майна.
Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та проводиться перевірка на причетність до скоєння злочинів інших осіб.