Водій екскаватора розповів, як натрапив на скарб під час роботи

Це був звичайний робочий день. Другого серпня Юрій Ятищук, виконував свою буденну роботу, а саме викопував яму під вапно на території монастиря, що у Збаражі. Як раптом відчув, що ковшем від екскаватора щось зачепив.  Як з'ясувалось згодом, це була банка з старовиними польськими монетами.

Зачепив ковшем, розбив його на половину, бо половина ще лишилась в землі, потім вибрали. А решта напевно десь там є, бо я його не бачив. Стан у них такий собі, деякі були дуже зелені аж коричневі, а деякі нормальні", - каже водій екскаватора Юрій Ятищук. 

Далі скарб, а саме 6 кілограмів монет, передали у Національний заповідник "Замки Тернопілля". Там працівники привели їх у належний стан та почали досліджувати історію походження.

Частина цих монет посортована - це 20 грош 1923 року. Над іншою частиною ми ще працюємо, миємо їх у розчині столового оцту та солі. Потім миємо у мильному розчинні води. Найбільше монет є по 10 і 20 грош 1923 року. Також багато є 5 і 2 грош. Років ми поки що не визначили. І є 4 монети номіналом 1 грош 1929 року, - каже молодший науковий співробітник фондового відділу Національного заповідника "Замки Тернопілля" Оксана Пришляк. 

Щоправда, знайшли не лише монети. У ямі під банкою зі злотими, виявили фрагмент кераміки. У Національному заповіднику припускають, можливо це був горщик.


Сергій Балуцький

Опис відсутній


Читайте також