Останнім часом з'явилися шахрайські схеми, коли зловмисники створюють фейкові акаунти, які начебто належать родичам загиблих Героїв або організаціям, і просять підписати петиції про присвоєння звання посмертно або про допомогу. Про це повідомили на сайті поліції Тернопільської області.
"Під час війни, такі повідомлення змушують людей приймати поспішні рішення, які є важливим кроком для допомоги родинам загиблих військовослужбовців. Однак, насправді, ці петиції можуть не мати жодного стосунку до реальних подій і є частиною шахрайської схеми", — йдеться у повідомленні психологів управління кадрового забезпечення ГУНП в Тернопільській області.
Аферисти кидають посилання на нібито сайт офіційного інтернет-представництва Президента України:
"Відтак, на сайті потрібно авторизуватися. Якщо людина вирішує зробити це через соцмережу, то вводить свій логін і пароль від облікового запису, не зауважуючи, що перебуває не на платформі потрібної соцмережі. Таким чином аферисти отримують секретні дані своєї жертви (пароль і логін до сторінки в соцмережі, дані банківської картки, зокрема CVV-код, термін його дії), копіює їх, заходить в обліковий запис особи, переприв’язують їх до свого номера телефону чи електронної пошти. А далі легко викрадають гроші, проводять маніпуляції із кредитними картками або створюють фальшиві профілі", — йдеться у повідомленні поліції.
Тож, аби не потрапити в тенета шахраїв, слід дотримувати правил кібергігієни, зокрема:
Слід пам’ятати, що:
Відтак, якщо в посиланні немає такого домену або в назві петиції є зайві символи, літери чи цифри (наприклад, pet1tion.pres1dent), а головне, якщо петицію не зареєстровано на сайті Президента, це означає, що посилання фішингове.