Як тернополянам не платити пеню за ЖКГ: експерт назвав дві умови

Є дві умови, коли законодавством визначено, що споживач не повинен сплачувати пеню — якщо можна довести, що субсидія була надана несвоєчасно або мала місце заборгованість заробітної плати.

Про це  заявив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Якщо припустимо, що вам заборгували заробітну платню або якщо вам несвоєчасно надали субсидію, то вам не нараховується пеня. Були випадки, коли підходить кінець місяця, і в цей час ще не була нарахована субсидія, і через це з’явилася заборгованість. По ній пеня не нараховується, – пояснив експерт.

Також, за його словами, може бути інший момент, якщо абонент все сплатив за компослуги, і раптом з’явилася пеня. В такому випадку він радить звернутися до розрахункового центру надавача послуг для того, щоб з’ясувати, чи справді існує борг.

Цілком можлива ситуація, що сталася помилка, а таке буває, і донарахували ще щось. Тому перед тим, як починати сваритися і судитися, потрібно визначитися, щодо фактичної суми заборгованості. Тоді, коли ви це все дізнаєтесь, ви маєте приймати рішення, виходячи з того, що насправді сталося, – прокоментував Пензин.

Нагадаємо, з 1 травня вступила в дію норма про нарахування пені за заборгованість за житлово-комунальні послуги. Відповідна норма міститься в новій редакції закону «Про житлово-комунальні послуги».

Джерело zikНаталка Паламарчук

Опис відсутній


Читайте також