Мільярд гривень на ремонтні роботи в Тернополі. “Де вони” - дізнаєтесь на Карті ремонтів

Експерти ГО “Антикорупційний штаб” спільно з представником Тернопільської міської ради представили антикорупційну карту ремонтів. Це інноваційний інструмент, який запобігає корупції на ремонтних роботах і покращує взаємодію влади та місцевої громади для ефективного використання коштів платників податків.


Антикорупційна карта ремонтів — це інтерактивна карта України, на якій позначені всі ремонтні роботи міста. Відтепер кожен житель Тернополя може проконтролювати куди йдуть гроші платників податків, виділені на проведення ремонтів шкіл, будинків, лікарень, міжбудинкових кварталів тощо.


Відтепер тернополяни мають можливість перевірити свої будинки, двори або школи, куди ходять їхні діти та залишити на сайті скаргу чи фотографії об’єкту. Юристи Антикорупційного штабу обробляють всі отримані скарги щодо не відремонтованих покрівель в будинках, не замінених вікон в школах та не прокладених тротуарних плиток в Тернополі і добиваються виправлення порушень.

Під час презентації експерти Антикорупційного штабу повідомили, що у Тернополі за останні два роки було укладено понад 1.5 тисячі договорів на проведення ремонтних робіт і витрачено близько 943 млн гривень.

“Ми приїхали в Тернопіль представити оновлену Карту Ремонтів, яка відтепер щохвилини автоматично наповнюється інформацією з державного сайту Прозоро. Цей онлайн-інструмент буде цікавий кожному мешканцю Тернополя від обласного центру до найменшого села, адже він покриває всю територію України.” - повідомила Галина Янченко, засновниця ГО “Антикорупційний штаб”.

Юлія Гречка, керівниця проекту “Антикорупційна карта ремонтів” додала:

“Наші спеціалісти розглядають скарги, залишені користувачами Карти Ремонтів і надають юридичну допомогу. Завдяки саме таким скаргам нам вже вдалось зберегти більше 2 млн гривень бюджетних коштів. Адже, як виявилось, ніщо так не пришвидшує роботу як відкрите кримінальне провадження.”

У прес-брифінгу також взяв участь Олег Соколовський, керівник управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міської ради, який підтвердив, що міська влада готова до співпраці з подібними громадськими ініціативами.

“Для нас важливо мати такого роду підсилення. На нашу думку, чим більше люди обізнані про те, куди виділяються бюджетні кошти і як вони використовуються - тим краще. Якщо немає контролю - немає якості проведення робіт.” - сказав керівник управління ЖКГ.

Нагадаємо,Антикорупційний штаб — це громадська організація, метою якої є запобігання і протидія корупції, а також зменшення толерантності до корупції серед населення.Антикорупційна карта ремонтів - інноваційний інструмент Штабу з інформацією про ремонти, профінансовані з міського бюджету.
Сергій Балуцький

Опис відсутній


Читайте також