Ще одна петиція: активісти вимагають зупинити "омолодження" дерев в Тернополі

В Тернополі активісти створили петицію, в якій просять вирішити проблему з неправильним обрізанням дерев. Також пропонують власні методи подолання проблеми.

У петиції йдеться, що вирішують проблему великих дерев, що сильно розрослися або стали аварійними, через сухі гілки, кардинально. Часто звучить термін "омолодження дерев" або "топінг" - знищення всієї маси крони.

— Такого не практикують у Європі, та й більше ніде у світі в цивілізованих містах. Після такої обрізки дерево спочатку втрачає працездатність - не створює кисню, не очищує повітря, не затримує вологу, не створює тінь, перестає бути середовищем для птахів та іншої фауни, пише автор петиції Анастасія Джула.

Авторка додає, що обрізання виконується людьми, які не є фахівцями, без дотримання елементарних норм, на зразок збереження не менше 50% обсягу крони і обрізки в належний час року і тільки тих порід дерев, яким це показано.

Крім того, пропонують заходи для вирішення проблеми:

— В першу чергу потрібно робити санітарну обрізку дерев фаховою, як це є в європейських містах. Розробити чіткі правила для комунальників, за якими буде здійснюватись догляд за всіма деревами в місті.

— Ввести мораторій на омолоджуючу обрізку здорових дерев, та ввести покарання за порушення, що призводять до загибелі дерев.

— Налагодити комунікацію з мешканцями з питань озеленення - інформувати про плани щодо обрізок та замін дерев.

— Створити систему збору і переробки осіннього листя, зручну та вигідну насамперед для тих, хто листя збирає.

— Створити групу з фахівців-дендрологів та з представників громадськості для розробки програми комплексного озеленення Тернополя: з аналізом існуючого стану, виявленням проблем, механізмами їх вирішення, загальної концепції озеленення.

Додамо, що петиція повинна набрати 300 голосів за 30 днів, і тоді її розглянуть в міській раді Тернополя.


Наталка Паламарчук

Опис відсутній


Читайте також