Усім, хто постраждав від негоди - виплатять компенсацію

191 домогосподарство постраждало від стихії 28 – 29 квітня на Тернопільщині. Оскільки ці родини не були готові до такого повороту подій, в ОДА вирішили виплатити матеріальну допомогу.

На засіданні заступник начальника управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Ігор Любий зазначив, що аграрії, які застрахували свої землі  отримають виплати від страхових компаній, а постраждалим жителям краю обіцяють виплатити матеріальну допомогу, передає Медіатор.

На Тернопільщині стихія повністю знищила посіви на площі 555 га, пошкоджено угіддя на площі 2532 га. Збитки у галузі сільського господарства сягають 22 мільйонів гривень. Жителі краю, які зазнали втрат, отримають матеріальну допомогу. Гроші повинні виділити з місцевих бюджетів, - зазначив Ігор Любий.

Відповідно до закону про місцеве самоврядування, функція матеріального забезпечення повністю належить до виконавчих сільських, селищних міських рад. Тобто це питання вирішується на сесії виконавчого комітету по можливості з місцевих бюджетів. У разі нестачі у бюджеті відповідного рівня, можна робити звернення до бюджетів вищих рівнів. Мова йде не про компенсацію чи якесь відшкодування, оскільки це може виплатити лише страхова компанія за наявністю відповідного договору, йде мова про надання матеріальної допомоги для подолання наслідків стихійного лиха.Наталка Паламарчук

Опис відсутній


Читайте також