Шахрайська схема полягає у тому, що своїм жертвам розповідають про збій банківської системи та блокування рахунків, а тому просять назвати персональні дані. Після спілкування з псевдопрацівниками банку, громадяни отримують сповіщення про списання коштів. Саме через таку шахрайську схему 57-річний житель Чорткова втратив 110 000 гривень. Про це повідомили на сайті поліції Тернопільської області.
"Зі слів потерпілого, до нього зателефонував співрозмовник, який представився працівником банку, увійшовши в довіру він вивідав у жертви конфіденційні дані банківської картки. У результаті – з електронного гаманця чортків'янина було знято 110 000 гривень", — йдеться у повідомленні поліції.
За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження відповідно до ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки). Поліцейські встановлюють особу афериста.
"Працівники поліції радять жителям області бути обережними. Перевіряти інформацію, від незнайомців отриману через мобільний телефон. У жодному разі не повідомляти нікому дані своєї картки та коди, які надходять на мобільний телефон. Також не варто робити будь-які операції з карткою телефоном, краще особисто піти у банк", — йдеться у поліції.
Якщо, все-таки, ви постраждали від шахраїв, не зволікайте та телефонуйте до поліції на номер телефону 102.
Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції звертайтесь за номером телефону 0 (800) 50-51-70.