У Тернополі на фасаді "державних" будинків розміщені білборди із кандидатами в президенти

На фасаді Будинку культури Залізничник, що на проспекті С. Бандери,11, а також будинку, в якому знаходиться Тернопільська регіональна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, що по вул. К.Острозького, 68 розміщені білборди із розміщеними на них агітаційними матеріалами із згадуванням прізвищ, імен, а також зображень кандидатів на пост Президента України Р.Кошулинського, П.Порошенка, С.Тарути та О.Шевченка, що на нашу думку, є порушенням Закону України «Про вибори Президента України». 

Відповідно до ч.21 ст.64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.


Яке зазначив директор Центру суспільних досліджень ПОЛІС Ігор Процик: “Згідно отриманої письмової відповіді від Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області, будівля БК «Залізничник» перебуває у власності структурного підрозділу АТ «Укрзалізниця», яка є державним підприємством. Зокрема, на власників білборду, на якому знаходиться агітаційний матеріал кандидата на пост Президента України О.Шевченка складено адміністративний протокол, згідно ст. 212-14 КУпАП, матеріали направлені до суду для розгляду та прийняття рішення. Матеріали щодо розміщених агітаційних матеріалів кандидатів на пост Президента України П.Порошенка та С.Тарути на фасаді будинку БК Залізничник, згідно отриманої відповіді, надіслано до місцевих відділів поліції за місцем реєстрації підприємств, які є власниками даних білбордів для прийняття рішення, зокрема в м.Козятин Вінницької області”.


Щодо будівлі в якій знаходиться Тернопільська регіональна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, що по вул. К.Острозького, 68, то за словами її працівників, дана будівля знаходиться у власності даної Державної служби. За даним фактом також написано заяву до поліції для перевірки та прийняття рішення.


Нагадаємо, що за дане порушення Закону України «Про вибори Президента України», передбачена адміністративна відповідальність згідно до ст. 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення - порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях. Згідно ч.1 ст.212-14 - порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 85 до 170 грн. А в ч.2 цієї статті вказано, що порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи матеріалів політичної реклами підприємствами - розповсюджувачами реклами - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 1700 до 3400 грн.


Сергій Балуцький

Опис відсутній


Читайте також