Тернополянка передала музею рідкісну колекцію мушель, за які могла б купити дві квартири

ТНПУ отримав рідкісну колекцію мушель. Це одна з найбільших колекцій у Європі. Їх власниця Дарія-Оксана Наконечна каже, тут зберегли понад 300 рідкісних експонатів. Збирала мушлі понад 25 років. 

Жінка жартує, на витрачені кошти могла б купити 2 квартири.

Я поїхала в США, зайшла в магазин і побачила яка то краса неописана. В нас я такого не бачила, і тому одразу вирішила – буду робити колекцію. Хоча одна мушля вартує 1-1,5 тис. доларів. Ціни казкові, тому потрібно бути фанатом, любити і грошей не рахувати, а купувати , розповідає власниця колекції Дарія Наконечна. 

У музеї ТНПУ такому подарунку зраділи. Розповідають, для того, аби зорганізувати його - самі збирали екземпляри. А тепер мають чим хвалитись, адже це вперше геологічний музей отримав дарунок такого масштабу.

Сьогоднішній внесок –це серйозне поповнення колекції, який є незрівнянним і на рівні України, і Європи,  наголосив декан географічного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка Індрій Кузишин.

Колекцію мушель у педуніверситеті зможуть побачити усі охочі. Там же можна почути шум моря, адже кожна мушля має свій унікальний звук. Геологічний музей відкритий з понеділка по п’ятницю. 


Тернопіль1.


Сергій Балуцький

Опис відсутній


Читайте також