У Тернополі почали здавати приміщення в оренду через аукціон

У Тернополі змінився порядок оренди майна комунальної власності. Рішення про внесення змін до документу від 2011 року «Про удосконалення порядку оренди майна, що належить до комунальної власності» депутати прийняли на тридцять першій сесії міської ради. Відповідно до нього оренда комунального майна тепер відбуватиметься через систему «Prozorro. Продажі».

– Змінилися два важливі пункти – це надання в оренду майна та порядок проведення конкурсу, – розповів Іван Поливко, заступник начальника управління обліку та контролю за використанням комунального майна ТМР. –  В першу чергу скоротилися терміни надання в оренду майна. Раніше цей процес міг займати від двох до шести місяців. Кожен проект рішення виконкому мав бути оприлюднений згідно із законом, а їх було три: про наміри, про затвердження конкурсних умов та про надання в оренду приміщення переможцю конкурсу. Зараз терміни ці скорочені і період надання майна в оренду значно пришвидшиться. Також зменшилася кількість документів, які потрібно подавати бажаючим, щоб отримати майно в оренду. Завдяки цьому плануємо збільшити надходження до місцевого бюджету.

Після того, як управління, яке має об’єкт для оренди, отримає дві заяви від бажаючих орендувати його, приміщення виставлятимуть на аукціон у системі «Prozorro. Продажі». Аукціон відбувається не раніше ні за 10 днів і не пізніше, ніж за 15 днів з моменту подання оголошення про оренду пише Зз.

– Найголовніше – це сам конкурс, який буде проходити інакше, – пояснює Катерина Кондратюк, експертка Коаліції ГО «Тернопільський центр реформ». – Право орендувати об’єкт учасники виборюватимуть на аукціоні, який проходитиме у три етапи. Учасники зможуть пропонувати свою ціну і робитимуть це в електронному вигляді через «Прозоро. Продажі». Саме на цій платформі відбуватимуться усі конкурси щодо оренди майна. Тривалість аукціону залежить від кількості учасників, чим більше учасників, тим довше триватиме аукціон. Торги проходять не на самому «Prozorro», а на окремих майданчиках юридичних осіб через яких здійснюється реєстрація, подача документів. Це потрібно для того, щоб ніхто не дізнався вашу ставку. Сплачується реєстраційний внесок він відіграє роль запобіжника, щоб не заходили і не накручували ціну: людина платить гарантійний внесок і якщо не взяла приміщення, то втрачає його. Досить грамотно побудована система дослідження показують, що коли всі раунди йде підвищення ціни, то набагато вища ціна виходить в результаті, ніж просто люди приносять у конверті ціну і перемагає той, хто запропонує вищу ціну. На будь якому майданчику є тестові кабінети де можна подивитися, як це працює. Можна також зареєструватися звичайним громадянам і спостерігати, як проходить аукціон. Першим приміщення для оренди виставило управління освіти і науки міської ради під дошкільний чи навчальний заклад. Вартість стартує з одного долара за метр квадратний. Очікуємо коли управління зареєструється на одному із майданчиків для проведення торгів, тоді всі зможуть побачити, хто є учасниками конкурсу, які ціни пропонувалися на кожному раунді, все буде прозоро.Оля Боднар

Опис відсутній


Читайте також