Усім відомо, що потрібно або, принаймні, дуже бажано доглядати за зубами правильно. Для цього потрібно ходити на планові огляди двічі на рік, планувати лікування за перших же ознак карієсу або інших проблем, і намагатися не доводити до того моменту, коли вже знадобиться серйозне відновлення. Але насправді такі візити частенько відкладаються - через брак грошей, часу або ж просто через страх. Що буде якщо не лікувати зуби, яких варто чекати наслідків – розглядається далі в матеріалі.
Фахівці стоматологічної клініки CIS розказують, які бувають основні хвороби зубів, та на що слід звертати увагу насамперед.
Поганий догляд за зубами легко призводить до карієсу. Тверда тканина коронкової частини зуба починає руйнуватися під впливом шкідливих бактерій. Зрозуміло, здорові зуби досить стійкі до стороннього впливу, тож мине чимало часу, перш ніж легке пошкодження переросте в повноцінний карієс. Але що довше зуб не лікувати, то більша ймовірність його втратити.
Запущений карієс може також торкнутися і тканин пародонту, що може призвести до серйозного запалення ясен - кровоточивості, набряклості та болю.
Несвоєчасне лікування або ж повна його відсутність загрожує призвести до повноцінної втрати зіпсованих зубів. Руйнування коронкової частини, а також пошкодження ясенної тканини ризикує стати незворотнім процесом. У підсумку пошкоджені зуби або випадуть самі, або ж потребуватимуть видалення.
Помилково вважати, що проблеми ротової порожнини ніяк не позначаються на загальному стані організму. Останні медичні дослідження впевнено стверджують про зв'язок між цими двома складовими.
Згідно з недавніми медичними дослідженнями, кожен пошкоджений зуб удвічі підвищує ризик серцевого нападу. Крім іншого, зростає загроза виникнення інсульту, серцевої недостатності та ішемії. До того ж інфекції, які розвиваються в зубах із запущеним карієсом, здатні викликати тромбоз.
Запущені інфекції ротової порожнини здатні поширитися й на інші частини людського організму, стаючи причиною серйозніших проблем. Наприклад, такі інфекції можуть потрапити в кров через відкриті ранки та викликати різні ускладнення.
Інфекція, яка стає причиною пародонтиту, здатна також серйозно підкосити імунну систему й обернутися в підсумку різними захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Такими, як гастрит, шлункова виразка, панкреатит тощо. До речі, якщо своєчасно не проходити професійну чистку, це серйозно збільшує ризик розвитку парадонтиту.
Симптомом поширення запалення ясен може стати підвищення цукру в крові - зв'язок між двома цими факторами підтверджено медичними дослідженнями вже неодноразово. Лікування ж дає змогу повернути цукор до норми. Стежити за станом своїх зубів і ясен особливо важливо тим, у кого є схильність до розвитку діабету.
Жінкам, які вирішили планувати вагітність, не просто так рекомендується коли краще лікувати зуби. Треба заздалегідь пройти ретельне обстеження у стоматолога та лікування за необхідності. Лікувати зуби в період виношування дитини небажано, а інфекції, що утворилися в ротовій порожнині, здатні серйозно вплинути на розвиток плода. Навіть щобільше - вони підвищують ризик викидня до 7 разів.
Насправді зробити правильний вибір досить просто - порадитися зі своїм стоматологом.
Ось кілька простих, але вагомих загальних рекомендацій:
Стоматолога бажано відвідувати раз на пів року не лише для проведення планового огляду, а й для виконання професійного чищення зубів і ясен від нальоту та каменів. Уже завдяки тільки цій нескладній дії можна надовго забути про цілу низку проблем з зубами.
Як видно, здорові зуби - це здоров'я всього організму загалом. Регулярне відвідування свого стоматолога, правильний догляд і своєчасне лікування дадуть змогу уникнути серйозних проблем і ускладнень. Брак уваги до ротової порожнини, яку проявляє більшість сучасних людей, може надалі призвести до більш серйозного і дорогого лікування. Тому рекомендується проявляти більше уваги до свого здоров'я.