"Кожна секунда важлива", — медики Тернопільщини змагаються за звання найкращих. Відео, фото

У Тернополі стартував Восьмий обласний конкурс бригад екстренної медичної допомоги. До Файного міста з'їхалися медики області аби позмагатися за звання найкращих.


Як повідомив старший суддя змагань Роман Ляхович на виконання конкурсного завдання команді дається лише 10 хвилин.

— Команди змагаються у чотирьох конкурсах. Перший з них має назву "Фатальна грушка". Учасники мають врятувати хлопчика, який з'їв грушку, де була бджола, яка його вкусила. Тобто медики мають надати потерпілому першу медичну допомогу та врятувати його від асфіксії. Другий конкурс складніший. Моделюють ситуацію, де двоє студентів медиків виявили в парку чоловіка з вогнепальним пораненням. Вони надали йому першу медичну допомогу та викликали "швидку". Третій конкурс — це теж модель ситуації на стадіоні. Маємо два підставних персонажі й одному з них стало погано. Поки інший викликав швидку йому теж погіршало. Тобто тепер медики мають врятувати обох.І останній конкурс "Умілі руки", де лікарі на швидкість будуть накладати джут та перемотувати рану, — повідомив старший суддя змагань Роман Ляхович.

Змагаються 15 команд. Одна з них з Тернополя, зокрема участь у чемпіонаті бере тернопільська бригада №14.

— У команді нас троє чоловік. Це лікар, який є керівником бригади, також є фельдшер і водій. Стараємося, як найкраще надати медичну допомогу. У змаганнях беремо участь не вперше. Головне тут -  це досвід, який ми отримаємо, а також відшліфуємо навички, які зазвичай використовуємо в реальності. Кожна секунда важлива, бо в реальному часі ми рятуємо життя людини, — розповіла учасниця змагань Анастасія Мельник.

По завершенню змагань всіх учасників нагородять сертифікатами, а найкращі команди отримають кубки за перше, друге та третє місце.
Наталя Дягель

Опис відсутній


Читайте також