Як правильно прати кросівки

Сьогодні, мабуть, найзручнішим взуттям можна вважати - кросівки. Однак, навіть вони з часом втрачають свій початковий блиск та колір, при неправильному догляді. Скільки б пар у Вас не було, кожна з них вимагає унікального і делікатного догляду. Для того, щоб зберегти улюблені покупки в гарному стані, варто звернути увагу на наступні поради.


Попередня підготовка кросівок до обробки та очищення

Випрати ваші улюблені снікери можна як вручну, так і за допомогою пральної машини. Вибір способу прання в першу чергу залежить від виробу і його матеріалу. Наприклад, не рекомендується прати кроси з натуральної шкіри, шкірзамінника і замші. У цей список можна додати й ті, які мають гумову і пінну підошву. Такими моделями можуть стати екземпляри бренду Adidas, Nike, Puma, Reebok і багато інших. Особливу увагу потрібно звернути на продукцію компанії Nike, а саме Nike Air Max та Nike Huarache. Цікаво і те, що цей виробник взагалі не рекомендує користуватись пральною машиною та різного роду відбілювачами.

Якщо Ваше придбання нове і Ви боїтесь завдати йому будь-якої шкоди, проведіть першу процедуру очищення вручну. Перед тим, як почати прання в машинці, слід вийняти з кросівок устілки, оскільки їх необхідно вимивати окремо. Таку ж процедуру треба зробити зі шнурками. Безпосередньо перед самою процедурою необхідно очистити вироби від осілого пилу та піску. Якщо ж Ви виявили плями на улюбленому придбанні, їх також потрібно вивести задовго до початку процесу прання. В такому випадку, можна використовувати засіб для виведення плям, або ж пральне мило. Не варто забувати й про додаткові «гламурності» у вигляді страз і біжутерії, які потрібно обов'язково перевірити на міцність.

Машинне прання

Під час прання бажано очищати одразу декілька пар взуття, це збереже машинний барабан від непотрібних пошкоджень. Перед тим, як помістити кроси в машинку, упакуйте їх у спеціальний мішок, або ж скористайтесь наволочкою. Застосовувати варто рідкий мийний засіб, для ретельного розчинення і виключення появи плям. Далі скористайтеся режимом «Спорт прання». Якщо ж він недоступний, ви можете самостійно виставити потрібні параметри (температура 30-40 градусів, віджимання мінімальне, без сушки).


Прання руками

Для ручного прання можна скористатись як порошком, так і рідким мийним засобом, додавши його в воду нагріту до 30 градусів. У неї помістіть обраний виріб і залиште протягом тридцяти хвилин відмокати. Далі пройдіться по всій поверхні взуття поролоном або ж щіткою, приділяючи особливу увагу забрудненим місцям. Й на завершення добре промийте виріб під водою і протріть серветкою.



Процес сушіння

Сушити взуття влітку і взимку треба по різному. У теплу пору року краще всього залишити щойно випране взуття на повітрі при сонячній погоді. Взимку ж помічником в цій справі стане батарея, але і в цьому випадку варто убезпечити улюблені кросівки дистанцією в 20 см від місця обігріву. Для більш безпечної сушки можна туго набити снікери папером і дочекатися висихання. Крім цього, Вам можуть стати в нагоді і побутові прилади - фен, порохотяг й навіть вентилятор.





Сергій Балуцький

Опис відсутній


Читайте також