Хвороба століття - геморой. Симптоми і лікування

За даними медичної статистики близько 20% дорослого населення земної кулі страждає на геморой, і з кожним роком заявлена ​​цифра стрімко збільшується. Найчастіше до даного захворювання схильні люди старше 45 років, однак сьогодні цей діагноз ставиться і молодим людям.


 Геморой не тільки викликає неприємні відчуття - він небезпечний численними ускладненнями у вигляді залізодефіцитної анемії, тромбозів і защемлення гемороїдальних вузлів. Тому при перших же симптомах захворювання слід звернутися до лікаря-проктолога. На ранніх стадіях можливе ефективне лікування геморою без операції, але чим більше запущена хвороба, тим складнішою буде терапія. 

Симптоми геморою

Геморой виникає внаслідок застою крові у венах нижніх відділів кишечника. Це «професійна» хворобавсіх, хто проводить багато часу в сидячому положенні - наприклад, водіїв і офісних працівників, які годинами не встають з-за керма і комп'ютера. Розвитку геморою також сприяють часті закрепи, вагітність і пологи- одним словом, всі стани, що провокують помітне підвищення внутрішньочеревного тиску. У групі ризику знаходяться і люди із зайвою вагою, і ті, хто змушений часто піднімати важкі предмети (вантажники, спортсмени).

 Як проявляється геморой? 

Це залежить від тяжкості захворювання. Геморой розвивається поступово, протягом декількох років, і часом помітити його ранні ознаки буває непросто. Проктологи розрізняють 4 стадії розвитку геморою: 

Перша стадія. Збільшення гемороїдальних вузлів, свербіж, кров'янисті виділення під час дефекації. На першій стадії симптоми можуть зникати і з'являтися знову.

 Друга стадія. Ті ж симптоми, що і на першій стадії, плюс випадання гемороїдальних вузлів під час спорожнення кишечника або підняття важких предметів і помірні кровотечі із заднього проходу. 

Третя стадія.Випадання вузлів навіть при невеликому напруженні, яке можна виправити тільки механічно, вправляючи їх вручну. Більш помітні кров'янисті виділення, важкість, набряк ануса.

 Четверта стадія. Постійне випадання гемороїдальних вузлів, яке практично неможливо виправити, часті кровотечі, біль, запалення тканин навколо анального отвору. Через постійні кровотечі розвивається анемія.

Види геморою

Медицина розрізняє три форми геморою: внутрішній, зовнішній і комбінований. 

При внутрішньому геморої спостерігається варикозне розширення вен, розташованих в глибині анального каналу. Найчастіше ця форма проявляється кровотечами, а при напруженні гемороїдальні вузли можуть випадати і защемлюватися. 

Для зовнішнього гемороюкровотечі не характерні, так як вузли розташовуються зовні прямої кишки, навколо анального отвору, і не травмуються при дефекації. Але це не означає, що такий геморой можна залишати без лікування - з часом виникає ризик появи тромбозу та запалення зовнішніх гемороїдальних вузлів. Зовнішній геморой проявляється сверблячкою і дискомфортом, а при пальпації можна намацати невеликі ущільнення навколо ануса. При тромбозі виникає сильний біль, набряк, а часом і підвищення температури. При запущених стадіях запальний процес може захоплювати навколишні тканини аж до розвитку парапроктиту (гнійного запалення). 

Комбінований геморой- це поєднання двох вищеописаних видів захворювання. 

Методи лікування геморою 

Багато хто сподівається, що перемогти цю хворобу можна без участі лікаря. Все-таки геморой - проблема дуже делікатна, і люди нерідко соромляться звертатися за допомогою, сподіваючись на народні методи. Але поки хворий пробує на собі «бабусині» засоби, він втрачає час, і часто зневірені люди приходять в лікарню занадто пізно, коли хвороба запущена і іншого варіанту, крім оперативного лікування, немає.

Лікування геморою без операції можливе тільки на ранніх стадіях захворювання. При перших же ознаках потрібно записатися на консультацію до проктолога. Якщо хвороба тільки почалася, лікар, швидше за все, призначить лікування медикаментами. 

Прості способи профілактики геморою

  • з'їдати мінімум 30 г фруктів і овочів в день;
  • випивати не менше 8 склянок води в день;
  • збільшити щоденну фізичну активність;
  • регулярно спорожняти кишечник;
  • позбавитися від зайвої ваги.

Хірургічне лікування геморою 

Ще 20 років тому хірургічне втручання було основним методом терапії геморою, однак в наші дні оперативне лікування показане лише при запущених формах захворювання. Слід зазначити, що і техніка таких операцій сильно змінилася - тепер оперативне лікування геморою проводиться малоінвазивним способом. Сучасна медицина має у своєму розпорядженні кілька методів позбавлення від цього захворювання. 

Інфрачервона коагуляція. Вплив на вузол високою температурою, створюваною термокоагулятором. Робоча частина апарату прикладається до гемороїдального вузла на 1-2 секунди, в результаті чого відбувається мікроопік, і вузол, позбавлений кровопостачання, згодом відмирає. Реабілітаційний період займає приблизно один день. 

Лігування латексними кільцями. Ця методика була розроблена давно, проте малотравматичність і ефективність роблять її популярною і в наші дні. На основу вузла за допомогою спеціального приладу одягається дуже туге латексне кільце, яке блокує кровопостачання вузла, внаслідок чого він через 7-10 днів відмирає і відторгається. 

Доплерівська дезартеризація за допомогою технології HAL-RAR.За допомогою цього пристрою встановлюють пульсацію гемороїдальної артерії, після цього отримані результати коливання перетворюють на звук. Другий період методики доплерівської дезартеризації   HAL – RAR, полягає у перев’язці артерії. Обов’язково потрібно перекрити подачу крові до гемороїдальних вузлів. Останній етап – мукопексія. Мукопексія – це підтяжка внутрішнього гемороїдального вузла. Вже після завершення такої процедури, упродовж терміну до двох тижнів, вузол стає набагато менший, а згодом остаточно всихається. Операція не залишає рубців, розрізів, а також відсутня будь яка кровотеча.

Радіохвильова хірургія– це не травматична методика втручання і коагуляції мязових тканин за допомогою впливу високочастотних хвиль. Розріз радіохвильовим апаратом проводиться без фізичного мануального тиску, під час нього не подрібнюється клітини тканини. Радіохвильові високочастотні імпульси, зводять до нуля будь - який ризик, або можливість занесення інфекції в рану, адже під час операції апаратом «Сургітрон», знищуються будь - які не бажані мікроорганізми. 

Народні методи лікування 

При геморої ні в якому разі не можна займатися самолікуванням, а застосування будь-яких народних засобів обов'язково має бути погоджене з лікарем-проктологом. Народні способи не можуть бути основою терапії, вони лише доповнення до курсу лікування. 

Вартість лікування геморою 

Багатьох цікавить, як вилікувати геморой назавжди, не витративши занадто багато грошей. Народні засоби дуже дешеві, однак вони не вирішують проблему остаточно. Щоб позбутися від цієї хвороби, потрібно пройти медикаментозний курс лікування геморою або ж зробити операцію, якщо таблетки і мазі вже не можуть допомогти. Вартість лікування залежить від стадії захворювання, обраних методів. 

 

+38068-752-52-52

(0352)52-52-52

м. Тернопіль, вул. С. Качали,5

ПРАЦЮЄМО БЕЗ ВИХІДНИХ .

Онлайн запис на прийом на сайті

https://ternopil.oxford-med.com.ua/

Слідкуйте за нами в Інстаграм

https://www.instagram.com/oxford_medical_ternopil/?hl=ru 

 



Сергій Балуцький

Опис відсутній


Читайте також