Ультразвукове дослідження грає важливу роль в діагностуванні патологій внутрішніх органів. Нерідко сьогодні проводять УЗД кишечника, в ході якого можна виявити не тільки пошкодження самого органу травлення, але і оцінити стан імунної системи пацієнта.
Як правило, проходження даної процедури призначається лікарем-гастроентерологом, якщо у нього є підозри на запальні процеси органів черевної порожнини пацієнта, такі як панкреатит, гепатит, холецистит або злоякісний розвиток в тканинах.
У процесі дослідження медичний працівник звертає увагу на наступні аспекти:
Положення внутрішнього органу.
Його форму і розмір в різних проекціях.
Характер структури, ступінь її однорідності.
Наявність / відсутність здуття і ущільнень.
Дана процедура дає можливість відстежувати перебіг хвороби і процес загоєння через певний період, тобто контролювати ефективність проведеної терапії.
УЗД кишечника - доступний і точний метод діагностики, в ході якого лікар може виявити:
гостре запалення червоподібного відростка (апендицит);
інфаркт великого сальника;
перекручування сальникових відростків товстої кишки;
ускладнення гострого апендициту - некроз, перфорацію, абсцес;
особливості локалізації апендикса, важливі для проведення його хірургічного видалення;
запалення лімфатичних вузлів, локалізованих в основі брижі;
злоякісні процеси в тканинах кишки і ін.
В яких випадках призначають УЗД кишечника?
Кваліфікований лікар швидше за все відправить пацієнта на ультразвукове обстеження кишечника, якщо у того є такі симптоми:
почуття постійної тяжкості в області травного органу;
виникнення неприємного присмаку гіркоти у роті і запаху з нього;
часті запори;
почастішав метеоризм;
регулярна печія і відрижка після прийому їжі;
часто виникає почуття нудоти;
дискомфорт у нижній частині живота і області шлунка;
легко промацуються зміни структури органу.
Вищевказані клінічні прояви можуть бути наслідком патологічних процесів як в самій кишці, так і травної системи в цілому.
Як підготувати кишечник до обстеження?
Щоб результат ультразвукової процедури був максимально точним, пацієнту потрібно з усією відповідальністю поставитися до підготовки організму до УЗД.
Перша умова успішної процедури - дотримання спеціального раціону. Особливе харчування зводить до мінімуму утворення газів в кишці. Саме метеоризм стає основною перешкодою в отриманні та інтерпретації отриманих в ході діагностики показників.
Так як підготуватися до УЗД кишечника потрібно заздалегідь, пацієнт повинен тимчасово виключити зі свого меню наступне: молоко і кисломолочну продукцію, всі овочі і фрукти в сирому вигляді (особливо це стосується капусти і бобових), кондитерські вироби, спиртні напої, м'ясо жирних сортів, кава , міцно заварений чай і соки.
Дозволяються до вживання пісне м'ясо, каші, зварені на воді, сир нежирних сортів, курячі яйця (не більше 1 шт. в день). Пити дозволяється слабо заварений чай і негазовану воду.
У день має бути 5 прийомів їжі, причому невеликими порціями. Якщо у пацієнта немає панкреатиту, лікар може призначити йому на період підготовки до УЗД прийом ферментних препаратів. Поряд з ними показаний прийом засобів, що знижують метеоризм. Якщо пацієнт приймає препарати групи спазмолітиків, про це необхідно повідомити лікаря.
Перед тим як роблять УЗД кишечника, заборонений прийом їжі протягом 12-18 годин (залежить від години проведення аналізу). Повечерявши перед днем процедури, пацієнт повинен очистити кишечник за допомогою спринцівки або проносного препарату. Останній захід, як правило, не призначається особам похилого віку.
Безпосередньо за 3 години перед УЗД забороняється палити, жувати жуйку, ходити в туалет. У кишечнику повинна бути рідина. Якщо ж для обстеження необхідний порожній орган, медики скажуть про це заздалегідь. Буває, що одному пацієнтові проводять УЗД як при повному кишечнику, так і порожньому.
На УЗД кишечника впливають раніше проведені контрастні дослідження харчових органів (гастрографія, колоноскопія та ін.), Тому якщо пацієнт нещодавно проходив їх, він повинен повідомити лікаря.
Обстеження кишечника ультразвуком не має обмежень і протипоказань. Воно може проводитися навіть дітям і вагітним жінкам. Діабетикам дану процедуру потрібно проводити в ранковий час, так як їм протипоказаний довготривалий відмова від їжі.
Як проходить процедура ультразвукового обстеження кишечника?
Процедура ультразвукового дослідження кишечника не викликає ніяких больових і дискомфортних відчуттів у пацієнта. Але йому потрібно бути готовим до делікатної особливості даного методу. Щоб в деталях розглянути кишкові стінки, в організм пацієнта необхідно ввести контрастну речовину. Робиться це за допомогою тоненькою трубочки, що вводиться в задній прохід. Після закінчення процесу контрастна рідина виводиться з тіла.
На початку процедури пацієнт знімає одяг і лягає на кушетку на спину, поки лікар не сказав перевернутися на правий або лівий бік. В ході УЗД медпрацівник повинен виконати знімки 3 станів кишки: перед заповненням, в процесі заповнення і після нього. Заборона на сечовипускання перед процедурою обгрунтований тим, що наповнений сечовий міхур тисне на петлі кишечника, відсуваючи їх. В іншому випадку розглянути орган на екрані було б дуже складно.
В ході виконання діагностики лікар може проаналізувати стан не тільки кишки, а й розташованих поруч органів. Бувають рідкісні випадки, коли УЗД вимагає введення датчиків в просвіт прямої кишки, що може викликати у пацієнта невеликий фізичний і психологічний дискомфорт.
УЗД кишечника - сучасний, неінвазивний, інформативний і доступний метод діагностики, яким можна скористатися у багатьох медичних установах. Необхідно прислухатися до свого організму і звертатися до лікаря при виявленні у себе тривожних симптомів.
+38068-752-52-52
(0352)52-52-52
м. Тернопіль, вул. С. Качали,5
ПРАЦЮЄМО БЕЗ ВИХІДНИХ .
Онлайн запис на прийом на сайті⤵
https://ternopil.oxford-med.com.ua/
Слідкуйте за нами в Інстаграм⤵