Український марафонець Микола Таран розповів, як пробігти свій перший марафон та як подолати відстань у 42 кілометри. У списку Миколи 15 європейських країн, де він ніс український прапор та участь в найбільшому марафоні світу, який проходить у Лос-Анджелесі.
Микола Таран із прикарпатського міста Івано-Франківська. Бігун-марафонець/ультрамарафонець (на особистому рахунку більше 20 європейських і українських півмарафонів, 8 міжнародних марафонів, 1 український марафон,1 ультрамарафон 50 км). Його спортивна традиція — кожного року вибігати на Говерлу (2061 м). Учасник рекорду України з підтягування від перекладини (2013). У особистому списку 15 відвідуваних європейських країн. Учасник від України на Skechers Performance Los Angeles Marathon 18 березня 2018 року.
Розповідь про перший марафон та підготовку
Мій перший марафон в 42,195 км назавжди залишився в моєму серці, бо це любов до Вільнюса (Латвія). До вибору першого головного етапного старту бігового життя я поставився дуже серйозно і вибір впав на Danske Vilnius Marathon 2016 (Вільнюс). Легко не було, але старання виправдали самі себе: вдалий результат, хороша траса з ідеальним покриттям, нові знайомства, нова країна в особистій скарбничці. Я був гордий перетнути лінію з українським прапором.
Чи довго я тренувався? Ні, всього 3 місяці. Мені стало цікаво, наскільки я можу вийти зі своєї зони комфорту і просто взяти й бігти не зупиняючись, і з досвіду я без перебільшення можу написати точно, що марафонський біг — дуже складна бігова дисципліна, оскільки спортсмену необхідно подолати найдовшу дистанцію в 42 кілометри 195 метрів. Це не просто великі навантаження, це важка робота організму в сукупності, і так, я це зробив!
Країни де побував з українським прапором
Моя бігова історія нараховує 19 українських півмарафонів і 8 міжнародних марафонів. Завдяки регулярним тренуванням, правильному раціону, повноцінному сну і бажанню покращувати результат марафон в Осло я пробіг за 3 години 25 хвилин. Норвегія неймовірна скандинавська країна із чистою природою в поєднанні із чистим повітрям є ідеальним місцем для забігів будь-яких дистанцій.
Мій український прапор — моя гордість. Я відбігав з ним всі українські, європейські країни й на Skechers Performance Los Angeles Marathon 2018 прапор теж був зі мною. Перетин фінішної лінії з прапором України — відчуття, яке не передати, в мене просто мурашки по тілу від гордості. А особливо мені подобається, коли зовсім незнайомі люди приходять із родинами, друзями, колегами, кричать слова підтримки.
Як "добігався до Лос-Анджелеса?"
Хотів би розпочати свою бігову історію: "Як я добігався до Лос-Анджелеса" із мого життєвого кредо: "В здоровому тілі — здоровий дух". І так, мабуть, першого кроку не було, коли я був маленьким, я одразу побіг. Бігаю я все життя, але спочатку це було просто для задоволення, для підтримки здорового самопочуття й активності. Але з чого все розпочалося? В кожної людини є ціль, яку хочеться досягти. Моєю ціллю, вершиною став Skechers Performance Los Angeles Marathon 2018 в місті ангелів Лос-Анджелесі (Каліфорнія, США).
Старт розпочинався із найпрекраснішого місця Лос-Анджелеса бейсбольного стадіону Dodger Stadium. Траса в 42,195 км (26,2 милі) пролягає повз найпрекрасніші місцини міста і фініш завершується в райському місті Санта-Моніка. Перетинаючи фінішну лінію із прапором України я був гордий за себе, що я це зробив. В марафоні було зареєстровано близько 41 тис. бігунів, це найбільш масштабний марафон мого життя. Нехай цей приклад буде поштовхом для масового розвитку бігу.
Про марафон, який найбільше запам'ятався та поради починаючим бігунам
Мабуть, одне з улюблених запитань. Про це я можу говорити безкінечно довго. Мої 30 забігів мають свою окрему життєву історію. Нові знайомства, нові країни й міста, переборення себе власного, небезпечні ситуації, гордість, витривалість і відчуття, але я набираюсь сили й визнаю, що дійсно BMW Oslo Marathon 2017 і Skechers Performance Marathon 2018 найбільше мені запам'яталися.
Якщо ви хочете стати бігуном, ви ним реально можете стати.Тільки розпочніть, ще вчора. Що може бути цікавішим, ніж спробувати. Ставши на старт домовтеся з головою, налаштуйте дихання, познайомтеся зі своїми кросівками, і вирішіть для себе, що повинні перемагати й отримувати задоволення від бігу.
Щоб перемогти відключіть все і біжіть швидше вітру. Щоб отримати задоволення від бігу відчуйте всю таємницю бігового свята. Біжіть в поєднанні з трасою, вболівальниками, навколишнім середовищем, атмосферою. Просто, візьміть і біжіть, станьте легендою і прикладом для інших.
Про спеціальні медичні обстеження
Для офіційних стартів в Україні потрібні медичні довідки або медичне страхування. Якщо ви починаєте готуватись до забігів, слід в першу чергу пройти медичне обстеження, щоб воно показало наскільки ваш організм готовий і чи немає ніяких перешкод для здійснення спортивної мети. Також, ще треба відчувати свій організм і загартовувати його, а для цього потрібні регулярні тренування, і звичайно, слід пам'ятати, що здоровий сон необхідний для відновлення організму в цілісності.
Особисте життя спортсмена та його "особистий марафон"
У зв'язку з таким насиченим життям і подорожами, робота, бігові дистанції особисте життя в мене відсутнє. Я будую своє робоче життя, щоб воно дало в майбутньому хороші результати. Звичайно, в мене є дівчина, яка мені подобається і яку я ціную. Вона красуня, спортсменка, мудра, і навчається на міжнародних відносинах у вищому навчальному закладі міста Івано-Франківська.
Особистий марафон — це не відстань в 42,195 км. Для мене це вихід із зони комфорту. В кожному місті чи новій країні я переборював сам себе, свою слабкість, свій біль. Я хочу бути прикладом для інших, хочу надихати інших, щоб вони перемагали свою невпевненість і сірість буденного життя.