Дуже часто після святкового застілля, вживання кави чи улюбленої їжі виникає дуже неприємне відчуття печії. З чим це пов'язано і як позбутися від такого сюрпризу?
Відчуття дискомфорту, печіння або жар, що з'являються за грудиною, знайомі багатьом. Причиною таких неприємних відчуттів є печія. Від неї страждають усі незалежно від віку.
Які ж основні причини появи печії?
Неправильне харчування
Переїдання за святковим столом жирної, гострої або висококалорійної їжі, особливо в поєднанні з алкоголем обов'язково викличе таку реакцію організму. Крім цього печію можуть викликати і свіжий житній хліб з великою кількістю дріжджів, кава, чорний чай, шоколад, цитрусові, томат, цибуля і газовані напої.
Подібні напади печії легко лікуються спеціальними препаратами, що знижують кислотність шлунка, і переглядом раціону, в якому всі шкідливі продукти замінюються на більш безпечні. Наприклад, замість гірких сортів шоколаду можна їсти молочний або білий. А звичайну ріпчасту цибулю замінити на луговий або техаський солодкий сорт - вони не викликають печію. Хліб вибирайте бездріжджовий, а краще постарайтеся від нього відмовитися зовсім.
Неправильний спосіб життя
Незручний одяг, що перетискає живіт, прийняття їжі на бігу або підняття тяжкості під час їжі - всі ці незначні, на перший погляд, причини теж можуть викликати напади печії. Намагайтеся не їсти на ніч і не робити великі перерви між прийомами їжі, так як в цей час шлунковий сік застоюється і робиться більш концентрованим. Найкраще перейти на дробове харчування з декількома корисними перекусами протягом дня, і тоді кислотність шлункового соку не перевищуватиме допустимої норми.
Проблеми зі здоров'ям
Крім неправильного харчування під час застілля печію можуть викликати і проблеми зі здоров'ям. Наприклад, пацієнти, які страждають на гастрит, виразку шлунка або гастроезофагеальну рефлюксну хворобу часто стикаються з печією через підвищену кислотність шлункового соку.
В цьому випадку гастроентерологи радять відмовитися від традиційного прийому соди і молока в якості позбавлення від печії, оскільки вони знижують кислотність зовсім ненадовго, а в разі вищеперелічених хвороб можуть викликати ще сильнішу реакцію організму. Краще зверніть увагу на різні відвари трав, наприклад, фенхеля, ромашки, анісу і лляного насіння.
Швидко і прогнозовано позбутися неприємних відчуттів можна і за допомогою медикаментів, які знижують секрецію залоз шлунка і кислотність шлункового соку.
Але пам'ятайте, що в будь-якому випадку варто здатися гастроентеролога, який виявить причину виникнення печії і призначить відповідне лікування.
МЦ "Оксфорд Медікал" на перший план завжди ставить здоров'я та комфортне перебування в клініці кожного пацієнта. Ми не лікуємо симптоми, а виявляємо та усуваємо причину захворювання, враховуючи індивідуальні особливості кожного організму.
Забудьте про проблеми із здоров'ям разом з нами!
Прийом гастроентеролога всього 210 грн! Запис за номером (068) 752 52 52.