Чому болять ноги?

Для початку давайте трішки зазирнемо в будову нижньої кінцівки. Анатомічно нога складається з основних трьох частин: це стопа, гомілка, стегно. Стопа містить безліч невеликих кісток. Стегно складається з найбільш масивної міцної кістки в скелеті: стегнової, а також з надколінка, який захищає наш колінний суглоб. Дві кістки: велика і мала гомілкові утворюють гомілку. Місце, в якому поєднуються тазова і стегнова кістки - це тазостегновий суглоб. З'єднання стегнової і гомілкових кісток утворює колінний суглоб. Зчленування кісток стопи і гомілкових кісток є гомілковостопним суглобом. Серйозну небезпеку завжди представляють травми гомілковостопного або колінного суглобів, оскільки шкода, що наноситься їм, часто незворотня.

ЯКІ ХВОРОБИ МОЖУТЬ СПРОВОКУВАТИ БІЛЬ В НОГАХ?

Болі в ногах, що тривають більше трьох днів, є серйозним приводом для звернення в медичний заклад  для з'ясування їх причини. Основними причинами можуть бути захворювання судин ніг, хвороби хребта, суглобів, м'язів.

Особливо часто зустрічаються хворобливі відчуття через уражені судини.

Якщо порушений відтік венозної крові, тиск в кровоносних судинах підвищується, кров у венах застоюється, нервові закінчення подразнюються, розвивається больовий синдром. Найчастіше це проявляється тупим болем або тяжкістю в ногах, які загрожують згодом варикозним розширенням вен.

Таке захворювання, як  тромбофлебіт проявляється пульсуючим болем, що переходить у відчуття підшкірного печіння. Цей біль постійний, особливо часто буває в литкових м'язах.

Стінки судин ущільнюються при атеросклерозі артерій, що викликає в литкових м'язах та характеризується стискаючим болем, що  зростає при ходьбі. Зазвичай при атеросклерозі є  холодні стопи влітку і взимку, не прослуховується чітка пульсація в області великих пальців ніг.

Досить велика група захворювань, які пов'язані з хребтом, але проявляються болями в ногах:

  • грижі або протрузії призводять до болю, які ми відчуваємо в ногах (ірадіюючий біль). У самому хребті біль може бути відсутнім;
  • ішіас (або запалення сідничного нерва) викликає біль, який від хребта віддається в ноги у напрямку сідничного нерва;
  • при невралгії бувають приступоподібні больові відчуття у напрямку нервових волокон. Біль між нападами відсутній, напади можуть тривати до декількох хвилин.

Часто біль пояснюються хворобами суглобів, вони характеризуються відчуттям «викручування» ніг. Синдром може загостритися при зміні погоди. При запущеному захворюванні біль може стати постійним, часом дуже болісним. Подагра якраз характеризується такими нападами болю.

Якщо болить колінний суглоб, це може говорити про руйнування в ньому хряща.

Для плоскостопості характерні швидка втома при ходьбі, відчуття тяжкості. Захворювання вимагає щоденного виконання спеціальних вправ, які розробляються фахівцем. Полегшити біль можна застосуванням ортопедичних устілок.

Найгостріший біль супроводжує м'язове запалення. Міозит є досить небезпечним захворюванням, що вимагає лікування і спостереження лікарем.

Болі в ногах викликаються також інфекційним захворюванням кісток (остеомієліт). Зазвичай хворобливі відчуття тривалі і гострі.

Іноді причиною болю є травма (перелом, забій, розрив зв'язок або м'язів).

При остеопорозі з'являється досить сильний біль в литках, судоми ніг. Причиною виступає нестача кальцію. В основному, це проблема жінок, яким більше 40 років.

Трапляється і так, що больові відчуття виникають не одномоментно, а розвиваються поступово, будучи результатом носіння незручного взуття, надмірного навантаження, недостатньою розминки перед тренуванням або бігу по твердій поверхні.

Сильні болі в гомілці, підвищення температури, почервоніння шкіри, швидше за все, сигналізують про бешихове запалення.

Флегмона (запальний гнійний процес), лімфатичний набряк, тромбоз можуть характеризуватися пульсуючим і розпираючим болем в гомілці, щільним набряком. 

ЯК ПОПЕРЕДИТИ БІЛЬ?

Якщо проблеми з судинами, необхідно обмежити споживання жирної їжі, робити вправи, що попереджають варикоз вен, позбутися зайвої ваги, уникати тривалого сидіння або стояння.

Проблеми з хребтом, як і з суглобами, припускають своєчасне лікування. Якщо ірадіюючий біль виникає часто, то потрібні періодичні курси лікування: акупунктура, мануальна або вакуумна терапія. Корисні вправи, які зміцнюють м'язи живота: вони знижують м'язову напругу в нижніх відділах спини, борючись тим самим з больовими відчуттями.

Необхідно негайно звертатися до лікаря, якщо:

  • слабшають, холонуть або німіють ноги;
  • більше трьох днів тривають різкі болі;
  • біль іррадіює в нижні або верхні відділи ніг;
  • після травми виникає сильний набряк;
  • синіє і набрякає шкіра.

Постановка точного діагнозу, призначення медикаментозних препаратів, будь-які інші види лікування повинні виконуватися досвідченими фахівцями, яких багато в медичному центрі «Оксфорд Медікал Тернопіль». Зверніться до нас за допомогою, і ми усунемо ваші проблеми. Телефон для зв’язку (068) 752 52 52.



Сергій Балуцький

Опис відсутній


Читайте також