Частину печери Млинки, яку виявили нещодавно, шукали з 2007 року. Новий район печери, що розташована поблизу села Залісся Чортківського району, отримав назву Угринський. Під час експедиції працювало семеро спелеологів.
Відкрити мікрорайон вдалось завдяки наполегливій методичній роботі: спелеологи побачили завал, а коли розібрали каміння, виявили тунелі. Хоч печера Млинки відкрита для екскурсій і потрапити туди з інструкторами можуть всі охочі, та в Угринівський район поки людей не водять, каже один з учасників експедиції Олег Дідюк.
— Це дальня точка печери Млинки, звичайній людині дістатись туди нереально важко. Щоб дістатись туди спелеологу потрібно 4-5 годин з транспортникми мішками. Це надзвичайно велика відстань, — говорить хлопець.
Спелеолог та мандрівник Борис Гора, який зараз організовує еккусії в печери, розказує, що сам ходив у підземні лабіринти більш ніж сотню разів. За його словами, останнім часом нові райони виявляють завдяки ентузіастам зі спелеоклубу "Кристал". Пригадує, що на початку 80-х років печера мала довжину 17 кілометрів.
— Почали купувати перфоратори, почали топозйомку, якісніше, більша перспектива почалась.
в печерах все те саме, що у 80-х, є периметр, є тупіки, тупіки закінчуються висипкою, які треба розкопувати лопатою, переносити, звільняти, розширювати тріщину, чи завали ті самі з каміння. Там треба більше фізичної сили. Або є тріщини, ранішеми довбали сокорами, палили паяльною лампю той гіпс, було незручно. А зараз це все перфораторами, набагато швидше, — коментує він.
Зараз довжина печери становить понад 51 кілометр, та спелеологи кажуть: перспективи величезні, тому роботи триватимуть.
На світлинах — новий район печери, СК "Кристал".