На Тернопільщині родичі героя Небесної сотні виступають проти нанесення його імені на пам'ятник

Родичі героя Небесної сотні Олександра Капіноса проти використання його імені на монументі "Дерево Свободи". Його планують встановити у Вінниці на майдані Небесної сотні замість пам'ятника Тарасу Шевченку.

"Родина не надавала дозвіл на використання імені Олександра Капіноса при проектуванні і встановленні цього монументу і категорично забороняє таке використання. Олександр Капінос деякий час жив і працював у Вінниці. Активно займався громадською діяльністю. Тут він вболівав за встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку на площі Театральній, яка після Революції Гідності носить назву майдан Небесної Сотні. Саме під час Революції Гідності вінничани встановили погруддя Кобзареві на вказаній площі. Демонтаж погруддя Тараса Шевченка є зневагою до поглядів Олександра. Встановлення на цьому місці монумента Небесній Сотні для нас є глумлінням над Олександром та його світоглядом", - написала на своїй сторінці у соцмережі наречена Олександра Капіноса Олена Котляр.

Вона додала копії заяв, які передала у Вінницьку міськраду та благодійній організації "БФ "Подільська громада", що опікуються новим монументом.

gazeta.uaСергій Балуцький

Опис відсутній


Читайте також