Ігор Аркуша знаний у Тернополі рідновір. Іде шляхом рідновір’я вже чверть століття. Має 4-х синів, троє дорослих, два з них одружені. У сім’ї дотримується світогляду Предків, досліджує пракорені.
За словами тернополянина, ніякої ялинки у наших предків не було. Звичай прикрашати ялинку поширився від німців.
— Під час Першої світової війни Російська імперія бойкотувала цю традицію – бо ж запозичена в Німеччини. Радянська ж влада з часом повернула ялинку в календар, аби викорінити народну різдвяну обрядовість, — розповів Ігор Аркуша.
Також рідновір каже, що Різдво є давнім праукраїнським святом. Символізує народження Сонця (збільшення світлового дня), звідси й назва – Різдво Сонця, Світла.
—Християнство нічого нового не принесло, а рідновірські традиції переназвало своїми іменами. Свого часу церква забороняла все, що стосувалося народної обрядовості: Дідух, колядки, писанки, гойдалки, але взамін не могла дати нічого. Найважливіші церковні свята примусово накладалися на звичаї і традиції автохтонів. Крім, звичайно, тих, що були встановлені на честь біблійних сюжетів і героїв землі ізраїльської. Через це сьогодні дуже багато плутанини. Люди не розуміють суті Дідуха, використовують перетерміновану освячену воду, щедрують взимку, хоча мали б навесні, коли дійсно «прилетіла ластівочка», - каже Ігор Аркуша.
Більше про традиції читайте за посиланням: На різдвяному столі 12 страв на честь місяців, а не апостолів, — рідновір Ігор Аркуша.