7 нетуристичних місць, де видно справжній характер Відня

Поїзд Київ-Відень почав курсувати з 10 грудня. За попередніми даними, з Києва він відправляється о 14:07, прибуває до Львова о 19:50 і відправляється звідти о 21:00, до Відня поїзд прибуде о 11:21 наступного дня. Відтак, відвідати одну з найкрасивіших столиць Європи можна буде лише купивши один квиток.

Порада перша: зробіть кілька фото біля визначних пам'яток, спускайтесь в метро і їдьте з центру Відня. 


Як кажуть місцеві жителі Відня, центр міста переважно забитий туристами і атракціями для них, тому відчути справжнє життя столиці можна тільки за межами центру. Розповіді екскурсоводів про величне життя династії Габсбурґів відкладіть на потім і вперед у метро.

 1) Віденська підземка. 

Після Києва метро у Відні здається похмурим і нецікавим. Станції не глибокі, переважно сірі, але з новими вагонами. До того ж у поїздах мінімум реклами та купа вільного простору. Саме тут можна вперше побачити колорит Відня та його жителів. Купити квиток у метро досить просто, адже спеціальні бокси при вході знають кілька мов. Квиток може бути, як на одну поїздку, так і на 24, 48 чи 72 години проїзду. Рзрахуватись можна, як готівкою, так і карткою.


2) Сміттєспалювальний завод Шпіттелау.

Будівля із золотистим куполом та казковим будиночком біля труби розташувалася у дев'ятому районі австрійської столиці, на березі Дунайського каналу і зараз стає дуже популярною серед туристів. На заводі спалюють сотні тисяч тонн сміття, проте він зпроектований за новітніми технологіями і фактично не шкідливий для навколишнього середовища.

Завод здатен спалювати до 260.000 тон сміття на рік, при цьому у середньому виробляється до 60 МВт теплової енергії


3) Відень на долоні.

Міський автобус 38А від станції метро Heiligenstadt ходить регулярно до гори Каленберг. Це гора, яка розташована за містом і відкриває чудові краєвиди на весь Відень.

Оглядовий майданчик безкоштовний. Неподалік місця продають біле "молоде вино" Sturm. Це виноградний сік, який тільки почав бродити, але ще не є офіційно вином. На смак це той же сік, але вже має градус. Таке вино нереально транспортувати на далекі відстані і не можна збовтувати. Сміливці, яку хочуть узяти пляшку молодого вина додому, ризикують повністю його втратити через "вибух". Ефект розбовтаної пляшки теплого шампанського забезпечений.

Саме тому цей традиційний для Відня напій можна спробувати лише тут.




4) Зоопарк Шенбрунн.

Розташований на території палацового комплексу Шенбрунн. Обладнаний у 1752 році і він є найстарішим у світі зоопарком. На території звіринця є акваріум, тераріум та навіть поляріум із пінгвінами. Щоб побачити усіх тварин у зоопарку потрібно витратити на це цілий день. Відтак, туристи затримуються у парку ненадовго, щоб встигнути за день побачити все місто.

Місцеві жителі радять відвідати зоопарк до 10-ї ранку. Саме тоді можна побачити, як годують тварин і влаштовують при цьому міні-шоу. Дізнатись, коли саме годуватимуть тварин можна із спеціальної карти, яку дають при вході.

Також варто взяти із собою перекус, оскільки кафе на території парку відносно дорогі.




5) Віденський парк розваг "Пратер".

Нараховує більше 250 видів атракціонів. Одним із найпопулярніших атракціонів "Пратера" є Praterturm. Це 117-метровий стовп до якого приєднані ланцюги з висячими на них подвійними сидіннями.

Відтак, за 5 євро тут можна екстримально політати. Саме політати, а не покататися, тому що ланцюги не просто обертаються навколо стовпа зі швидкістю 60 км на годину, а піднімаються при цьому на висоту 95 метрів.


6. Віденський економічний університет. Один із найбільших та найкращих навчальних закладів у Європі, що спеціалізується на економіці, бізнесі та юриспруденції. Новий кампус збудовано як сучасний урбан-об’єкт. Архітектурні рішення тут просто вражають і змушують тебе думати, що ти не в начальному закладі, а десь на космічному кораблі. 

При цьому важко повірити, що ти у Відні, де туристам розповідають про середньовічні бали, оперу та королівські палаци.

7. Пальмова оранжерея. Оранжерея відкрита у 1882 році і є одною із найбільших у своєму роді. У оранжереї росте близько 4500 видів рослин. Найстарішим там є маслинове дерево, якому за оцінкою вже 350 років.

Пальмова оранжерея була побудована з приблизно 600 тонн кованого заліза і 120 тонн чавуну, вона має довжину 111 метрів, ширину 29 метрів і 25 метрів заввишки. Покрита 45000 скляних блоків. 

Людей біля цього екзотичного місця куди менше чим у палаці Шенбрунн, де купи туристів, черги та дорогі квитки. 


Сергій Балуцький

Опис відсутній


Читайте також