Прибудинкова територія – простір для мешканців, а не машин

Маленькі та вузькі дворики повністю заставлені автомобілями, біля яких інколи неможливо пройти – це реальність до якої давно звикли тернополяни. На територіях, прилеглих до багатоквартирних жилих будинків, замість ігрових майданчиків панує масове паркування автомобілів. Більшість мешканців напевно й забули, що прибудинкова територія має бути комфортним простором для мешканців, а не машин.

- Особливо від цього страждають молоді сім’ї, - розповідає директор будівельної компанії «Матла» Андрій Матла, - Майже щодня ми стикаємося з цією проблемою. Молоді мами з дитячими візками не можуть вільно пройти по своєму подвір’ї до магазину. Діти граються на старих та аварійних майданчиках, які будувалися багато років тому.

Експерт каже, що у Тернополі насправді є проблеми з кількістю паркувальних місць. Старий житловий фонд, який будувався 20-30 років тому назад, не передбачав, що буде такий великий відсоток кількості приватного автотранспорту.

 - Не варто забувати, що час не стоїть на місці і щороку змінюються вимоги сьогодення. При будівництві багатоквартирного комплексу варто розраховувати, що кожна сім’я буде мати автомобіль. Важливо, щоб мешканці комфортно себе почували та мали відповідні умови для життя, - каже фахівець.

Розвинута  соціальна  інфраструктура житлових комплексів, благоустрій прибудинкової території, яка буде максимально задовольняти інтереси всіх майбутніх мешканців – це важлива складова якісного та сучасного житла.

- Ми завжди дбаємо, щоб мешканці наших будинків не мали проблем з паркуванням транспорту. Підземний паркінг сприятиме розвантаженню прибудинкової території.  Автомобілі не будуть заважати іншим мешканцям, - додає експерт.

Останніми роками у Тернополі почали облаштовувати сучасні дитячі майданчики, однак, в нашому місці залишилося ще багато старих та радянських місць відпочинку для дітей.

Зазначимо, що будівельна компанія "Матла" була однією із перших в Тернополі, яка почала облаштовувати біля будинків сучасні дитячі майданчики. Будують їх за європейським зразком – майданчики застеляють натуральним трав’яним газоном рулонного типу.

Андрій Матла стверджує, що майбутнє за житловими комплексами з розвиненою інфраструктурою, а не будинками, які споруджувалися в минулому столітті.

- Ми будуємо не просто будинок, а цілий комплекс. Біля нього розташовуються зелені насадження, зовнішнє освітлення, майданчики, пісочниці. До кожного будинку є не суто дитяча площадка, а цілісний відпочинковий комплекс, – додає Андрій Матла.

До слова, в кожному будинку компанії «Матла» є продуктовий магазин, фітнес-клуби, аптеки, перукарні, стоматкабінети, офісні приміщення. Їх розташовують поблизу, щоб власникам квартир було комфортно та зручно, так би мовити, щоб все було «під рукою». В нових європейських багатоповерхівках будівельна компанія пропонує комфортне житло площею 35, 50, 60 та 70 квадратних метрів з можливістю довільного перепланування квартири. В цих помешканнях враховані останні тенденції, які використовуються в країнах Європи.
Юлія Швець

Опис відсутній


Читайте також