Творча майстерня, арт-дворик, — як одна з найбільших громад країни модернізує старий музей

Теребовля вважається одним із найстаріших міст Тернопільщини. Цьогоріч воно святкувало своє 920-річчя. Незважаючи на те, що в місті є безліч історичних пам'яток та навіть старовинний замок, туристам тут прийдеться не легко  у місті офіційно немає жодного готелю та до цього часу не було навіть інформаційного центру.

Полегшити життя туристові і показати, що в Теребовлі варто залишитись ще на кілька днів взялись представники місцевої ОТГ та активна молодь міста.

Найперше, що зробили у Теребовлі  це місцевий Туристично-інформаційний центр. Розмістили його неподалік центральної частини міста у приміщенні музею. Таким чином у громаді вирішили модернізувати сам музей та зробити його інтерактивнішим для туристів. 

— Підвальне приміщення музею ми переробимо у майстерню, де гості нашого міста і місцеві жителі зможуть самі виробляти різноманітні вироби. Зокрема, ліпити глечики, свічки. Також частина музею стала туристично-інформаційнимм центром. Він має дві важливих мети. Перша з них полягає в тому, що тут ми зустрінемо туриста, пригостимо його кавою, розкажемо про цікавинки у місті та туристичні локації, супроводимо та допоможемо з перекладом. Також тут можна буде придбати сувеніри. Інша мета  інформаційна. Центр помалу стає прес-центром громади і формуватиме її імідж в інформаційному просторі,  розповідає керівник ТІЦ Ілона Козар.

Окрім змін у середині приміщення оновлять також і територію біля інформаційного центру, де з'явиться арт-дворик, сцена та навіть місце для перегляду фільмів під відкритим небом, новий парк.

 Нещодавно тут була захаращена територія, можна сказати, що ліс. Дерева, яких ми позбулись, були посаджені тут хаотично і не зрозуміло як. Тому ми вирішили цю територію перетворити у місце, куди б змогли приходити місцеві жителі і туристи. Тут буде міні-парк та сцена. У Львові це називається арт-дворик. Власне, подібний дворик створимо і ми. На виступи запрошуватимемо місцевих музикантів, письменників, організуємо цікаві творчі вечори,  зазначив директор музею-майстерні Володимир Худий.  Також у нас є місце, де можна буде організувати кіно під відкритим небом. Плануємо показувати документальні та патріотичні фільми, щоб піднімати трохи патріотизм і зацікавлення до України. 

Наразі туристичний центр вже має свій сайт   tic.terebovlia.info, де можна дізнатись про всі цікаві новинки та екскурсії в громаді.Також популяризують і активний відпочинок на природі. Зокрема, для любителів порибалити пропонують відповідні послуги, оскільки поруч з Теребовлею є кілька зариблених ставків. Там риболови можуть насолодитись відпочинком та улюбленою справою.

Також у планах міських активістів є створення в місті кінних прогулянок,  відновлення напису міста на горі Покрівка, і організація спортивно-туристичних квестів та змагань (альпінізм, дельтапланеризм, мотокросинг). 

Зазначимо, що Теребовлянська громада є однією з нйбільших в країні. У її склад входять 25 сіл та власне місто Теребовля. Як каже голова громади Сергій Поперечний, розвиток туризму є лише однією із ланок, яку підніматимуть в громаді. Також у планах капітальні ремонти у школах, садочках, реконстурції спортивних залів у селах, будинків культури, ремонт доріг і таке інше. 

Іншим громадам, які лише думають об'єднуватись, Сергій Поперечний радить насамперед поїхати подивитись, як працюють громади в Європі та обмінятись досвідом.

 Люди з нашої громади досить часто їздять закордон. Кожна поїздка це плюс до майбутніх проектів і майбутньої співпраці. Звичайно, що об'єднання  це не легкий шлях, оскільки наші люди хочуть вже і швидко. Буває жаліються на те, чому немає дороги, аргументуючи це тим, що вони в громаді і нічого не робиться. Але ж раніше взагалі нічого не робилось і ніхто нічого не казав, всім було добре. Є ще й інші випадки. Робиш дорогу теж недобре. Одразу, кажуть, що з'явиться багато машин. Люди звикли так жити і змінити це зараз дуже важко, люди не хочуть мінятися,  каже Сергій Поперечний.  Зараз ми починаємо все це відновлювати з нуля. Ремонтуємо будинки культури, де не робилось взагалі нічого. Відновлюємо школи, де теж ніхто нічого не робив. Впроваджувати будь-яку реформу  це важко, але ми робимо все можливе, щоб покращити життя в нашій громаді. 

Поїздка у громаду відбулась за підтрики програми DOBRE.

"Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) - це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ".
Сергій Балуцький

Опис відсутній


Читайте також