Як діти пізнавали Бога через ігри та веселощі під час «Веселих Канікул» в Кальному

Четвертий рік поспіль у парафії церкви Святого Миколая у селі Кальне організовують «Веселі Канікули з Богом». Християнський табір при церкві триває тиждень. Близько ста дітей через пісні, квести, гуртки й банси вчаться дружити, проявляти любов до ближнього і молитися.

Священик Михайло Бойко каже, що «Веселі канікули з Богом» – це дійсно велика радість на парафії. А основна їхня ціль, щоб діти могли ближче пізнати Бога навіть через ігри та веселощі.

– Христос у Святому Євангелію завжди говорить про дітей, як про невіддільний елемент суспільства. На них в особливіший спосіб треба звертати увагу. Саме тому наша церква поставила за мету, щоб діти протягом літніх канікул проводили час з Богом. У церкві діти були самі, без батьків, які постійно тримають за руку. Діти – наша радість, вони такі прості, біля них дійсно відчувається присутність правди, особливо біля молодшої групи. Старші є старші, часто беруть приклад з батьків, відчувається виховання у сім'ї. Я вірю і надіюся, що цей особливий час, проведений з Богом біля церкви, принесе добрі плоди, – розповів священик УГКЦ Святого Миколая Михайло Бойко.

«Веселі Канікули з Богом» у селі Кальне проводяться вчетверте. Цього року стартували минулого понеділка, 24 липня, і тривали до суботи. Дітей  було близько ста не лише з села Кальне, а й з сусідніх сіл і навіть Козови та Бережан. Учасники віком від 4 до 17. Щодня Канікули розпочиналися зі Святої Літургії. Опісля діти виконували зарядку з бансами. Далі учасники табору разом з аніматорами працювали у своїх командах. Їх було три – старша, середня, і молодша. Також згодом всі разом переглядали сценку, яка визначала тему дня, над нею працювали аніматори й діти.


Щороку програма Веселих Канікул змінюється, щоб діти не нудьгували й сприймали інформацію корисно. Цього року обрали тему "Королівство Майнерленд".

– Ми розповідали про моральні та Божі чесноти на основі лицарської історії, адже лицарі справедливі, мужні, мудрі та стримані. Я щасливий, що зміг подарувати дітям радість, хоч сам інколи й злився. Трохи втомлювався, бо не всі діти були чемні. Але це швидко проходило, в дітей можна багато чого навчитися, наприклад, бути щирим, помічати те, чого не бачать дорослі. Щоразу, спілкуючись з ними, отримував заряд гарного настрою, – ділиться враженнями семінарист Тернопільської Вищої Духовної Семінарії ім. Патріарха Йосипа Сліпого Віталій Чижевський.

День не проходив без катехизації. Щодня, зазначив отець Михайло, ми роздумували над чеснотами Божими та Моральними. А після всі учасники проявляли свої інтелектуальні та фізичні здібності у «Великій грі». Кожна команда здобувала бали. Після гри оголошували результати дня, молилися і кожен повертався додому в очікуванні наступного цікавого дня.


В організації «Веселих канікул з Богом» допомагали дівчата «аніматори». У суботу був завершальний день. Кожна команда представляла себе і виступала з піснями й танцями. Разом демонстрували банси, яких вчилися протягом тижня разом. Аніматор Леся Кінаш розповіла, учасників було багато, але кожен був зацікавленим. Для прикладу, служба щодня розпочиналася о 10 ранку, – приходили всі, навіть ті, кому п’ять.

– Ми співали з дітьми нові пісеньки, танцювали банси, грали ігри, а також готували з командою завершальний номер. Діти навчилися робити браслети зі стрічок, сердечка-орігамі, декупаж (перенесення фото на дерево) тощо. Два дні мене не було, захворіла, а діти писали побажання в скриньку: «Лесю, одужуй», «ми тебе чекаємо». Навіть усі разом записали відео, на якому молилися за здоров’я і казали «ми тебе любимо». Відео переглядала в лікарні, емоції переповнювали, а коли повернулася в суботу – всі тішилися, обнімали, цю радість не передати, – ділиться враженнями Леся Кінаш.

Семінарист Віталій Чижевський каже, що велика подяка аніматорам за жертовний час, який присвятили церкві та Богові. Адже разом старалися виконувати сумлінно і старанно свою роботу. Вдячні також отцю Михайлу Бойку за благословення на проведення «Веселих Канікул з Богом» і за те, що ділився Божим словом і допомагав в організації.




Наталя Колодій

Опис відсутній


Читайте також