У Тернопільському медуніверситеті діє мусульманська мечеть

Сьогодні в медуніверситеті створені всі умови для того, аби представники різних віросповідань мали можливість для духовного розвитку. Зокрема на території студмістечка, що на вулиці Живова, діє мусульманська мечеть, а також облаштовано місце для зустрічі представників християнських спільнот.

У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського навчається понад 1500 іноземних студентів з 62 країн світу. Всі вони є представниками різних культур і віросповідань.

Сьогодні мусульманська спільнота налічує майже 300 студентів з різних країн, зокрема Гани, Єгипту, Нігерії, Іраку, Індії, Пакистану, США, Канади, Сьєрра-Леоне. Дівчат у цій спільноті майже 50 осіб. Як правило, мечеть відвідують здебільшого студенти ТДМУ. З інших університетів у цій спільноті є близько 50 осіб, які щотижня приходять на служіння та лекції.

Ми дякуємо ректору ТДМУ і всій адміністрації за те, що посприяли нам в тому, аби ми мали достатньо місця для нашої релігійної общини. Завдяки розумінню і підтримці вишу ми сьогодні маємо дві кімнати для молитви, умивальники та туалети. Після виділення приміщення ми розпочали збір коштів на ремонт – це були добровільні пожертвування, а також кошти від благодійності. В результаті було зібрано достатньо грошей і упродовж 10 місяців ми зробили ремонт. Це все залишиться для наступних поколінь студентів,  зазначив студент шостого курсу Абед Сабах Султан з Іраку.

Одну з християнських спільнот очолює студент третього курсу ТДМУ Попола Ебенезе (Нігерія). Він зазначив, що віряни їхньої церкви використовують спеціально відведену кімнату на території студмістечка як місце зустрічей і молитви. Як правило, тут проводять свої зустрічі і служіння студенти семи християнських спільнот. Усі вони мають свій час і день.

Це приміщення також було виділено університетом для того, щоб християни могли разом збиратися. Лідери християнських спільнот мобілізували вірян для того, щоб акумулювати кошти для ремонту і створити умови для здійснення молитви. Своїми силами студенти підтримують порядок і чистоту.

Кожна з християнських спільнот об’єднує приблизно 100 осіб. І усім вистачає місця та простору для того, щоб реалізовувати свої духовні потреби, пише прес-служба університету.Соломія Бурдаш

Опис відсутній


Читайте також