Жіночий календар
Менструація – природній процес в організмі кожної жінки, який виникає один раз в 21-35 днів. Похибка може складати не більше 2-3 днів, хоча іноді можуть бути і збої. Вони можуть бути спровоковані різними причинами: стресом, зміною клімату тощо.
В стародавні часи, на вавілонських табличках та єгипетських папірусах знаходяться дані, як жінки могли відслідковувати на скільки менструація є регулярною та визначати дні, коли зачаття дитини була максимально можливим.
Проте, з наукової точки зору, перші спроби створення календаря для жінок припадають на 1920 рік. Створили його японець Кюсаку Огіно та австрієць Герман Кнаус. В 1928 році його допрацювали та презентували на медичному конгресі в Лейпцизі, який римська православна церква назвала єдиним можливим методом контрацепції від небажаної вагітності.
Навіщо потрібно розраховувати свій календар місячних
Як розрахувати небезпечні і безпечні дні за календарем місячних
Багатьох жінок цікавить, який період циклу є безпечним у сенсі вагітності, а коли ймовірність завагітніти зростає. Місячний цикл включає 3 основні фази:
Розрахуйте свій цикл місячних за останні півроку або рік. З числа найкоротшого циклу відніміть 18, і Ви зможете отримати значення початку свого небезпечного періоду. Потім від числа найдовшого циклу відніміть 11, і Ви отримаєте день закінчення небезпечного часу.
За допомогою календаря можна розрахувати день овуляції. При регулярних місячних вихід яйцеклітини відбувається в середині циклу. Тобто для розрахунку овуляції при 28-денному циклі необхідно до дати початку останньої менструації додати 14 днів, це і буде дата овуляції.
Ці дані знадобляться Вам для планування вагітності або навпаки її запобігання. Але не забувайте, що цей період є приблизними і не дає 100% гарантії.
Цікаві факти про жіночий календар
Згідно досліджень вчених, календар місячних можна використовувати як спосіб наперед визначити стать майбутньої дитини. Якщо зачаття, згідно з календарем, відбулося рівно в середині циклу під час овуляції, то найімовірніше народиться хлопчик. А якщо статевий акт відбувся за 1-2 дні до овуляції, то ймовірність зачаття дівчинки більш велика. Це пов'язано з тим, що сперматозоїди з Y-хромосомою більш рухливі, але живуть в організмі жінки меншу кількість часу, ніж Х-хромосоми. Але пам’ятайте, що це тільки припущення вчених)
За допомогою календаря менструація можна розрахувати дату пологів. Для цього потрібно до передбачуваної дати зачаття додати 290 днів. Простіший спосіб розрахунку можливий при використанні формули Негеле: взяти дату початку останньої менструації відняти 3 місяці, а потім додати 7 днів.
Лікар гінеколог медичного центру
«Оксфорд Медікал Тернопіль»
Грицько Ю.Б.