Тернополяни в парку "Національного відродження" побачили хвору білочку. Люди вирішили рятувати тварину і повезли у ветеринарну клініку. Білочку зловили, запхали в пакет і так прийшли до ветеринара. В кабінеті лікаря білка покусала людей. В одного з чоловіків — численні рани від укусів.
— Ветеринар обробив рани тваринці. Коли цей громадянин віз білку до власного помешкання – та померла. На наступний день він звернувся до Тернопільської міської лікарні з проханням провести дослідження тварини на сказ. Матеріал був відібраний 2 червня, а уже 6 – фахівці лабораторії Тернопільської регіональної лабораторії ветеринарної медицини підтвердили діагноз на сказ, — повідомляють у Головному управлінні держпродспоживслужби в Тернопільській області.
Вчора провели засідання надзвичайно протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Тернопільської міської ради, участь у якому взяли фахівці управління Держпродспоживслужби в м.Тернополі.
Неблагополучним пунктом щодо сказу оголосили територію парку «Національного відродження». Накладенні карантинні обмеження терміном на 2 місяці, заборонено в неблагополучному пункті проведення виставок, змагань із залученням тварин, а також є обмеження на вигул домашніх тварин.
Лікарі міської державної лікарні ветеринарної медицини в м.Тернополі (вул Чернівецька,24 «А») продовжують здійснювати безкоштовну вакцинацію проти сказу домашніх тварин, також кожного четверга згідно графіку проведення профілактичних щеплень проти сказу на 2017 рік вакцинацію проводять у ЖЕКах.
Профілактичні заходи спрямовані на попередження розвитку сказу, за інформацією Тернопільського обласного лабораторного центру.
- уникайте будь-яких контактів з дикими чи безпритульними тваринами;
- в разі отримання покусу твариною – рану необхідно ретельно промити мильним розчином, а краї обробити 70% розчином спирту або 5% розчином йоду, накласти стерильну пов’язку та негайно звернутись до лікувально-профілактичного закладу за кваліфікованою медичною допомогою для вирішення питання щодо необхідності проведення антирабічних щеплень;
- тварину, яка завдала ушкоджень людині, НЕ ВБИВАТИ, спеціалістами ветеринарної медицини встановлюється за нею десятиденний нагляд (карантин);
- у випадку зміни поведінки «домашнього улюбленця» негайно звертайтесь до спеціалістів ветеринарної медицини;
- якщо тварина загинула – патологічний матеріал підлягає дослідженню на сказ, яке проводиться Тернопільською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини;
- щорічно проводьте щеплення домашнім улюбленцям;
- при виявленні трупів диких тварин – не торкайтеся їх, а інформуйте спеціалістів ветеринарної медицини!
Памятайте, що тільки при своєчасному застосуванні антирабічних препаратів (щеплення актуальні, коли курс розпочато в перші 14 днів від моменту зараження) та дотриманні режиму, призначеного лікарем на період щеплень, гарантований повний захист від захворювання на сказ!