П'ятеро тернопільських журналістів перемогли у всеукраїнському конкурсі

18 травня у Києві відбулося нагородження переможців конкурсу журналістських робіт для регіональних ЗМІ «Децентралізація  шлях до кращих результатів та ефективності». Конкурс охопив сім областей. З Тернополя перемогу здобуло п'ятеро журналістів.

Конкурс проводила Програма USAID Ukraine  USAID Україна DOBRE.

Перше місце у номінації відеоматеріал отримала журналіст телеканалу TV-4 Мар’яна Судова. У номінації радіоматеріал першість здобув журналіст "Ух-радіо" Сергій Балуцький з матеріалом «Актуальне інтерв’ю – Старобогородчанська ОТГ», друге місце посіла Зоряна Биндас з роботою «Програма «Насправді». У номінації стаття третє місце поділили кореспондент інтернет-газети ДОБА Наталя Колодій разом із журналістом Назарієм Наджогою, робота «Громада над Збручем: за два роки зроблено більше, ніж за цілих шість».

Оцінював роботи та нагороджував переможців журналіст, радіоведучий і телеведучий, медіаексперт Андрій Куликов.

Організовувати й здійснювати процес децентралізації нелегко, а без участі журналістів,  неможливо. Читаються, дивляться і слухаються такі матеріали не лише експертами. Відповідно, потрібно вчитися працювати з більшою аудиторією. Звичайних людей у творах мені якраз бракувало. Не всі учасники конкурсу вирішили виїхати на місце і поговорити з тими, хто має на собі відчути переваги та складнощі децентралізації. Варто перейти дорогу і запитати не керівництва ОТГ, а простих мешканців: “Як насправді відбувається?”,  Андрій Куликов.

Керівниця інтернет-газети ДОБА та редакторка на "Ух-радіо" Зоряна Биндас розповіла, що ніколи не брала участі в жодних конкурсах. Для цього в останні години останнього дня зібрала та відправила записи кількох програм, а також декілька текстів. Програму “Насправді”, у якій Зоряна є ведучою, високо оцінили.

Це стало величезною несподіванкою, бо, чесно кажучи, я навіть і не старалась, а даремно, як виявилось. Навіть соромно, що відправила таке. Втім, є річ, яка тішить мене набагато сильніше, ніж моє друге місце та додаткові заохочувальні премії. Часто трапляється бачити коментарі з критикою моїх колег, мовляв, яка там журналістика в тому Тернополі, професія померла, все пропало, все неякісне. А чого вартують журналістам банальні одруківки чи ненавмисні помилки: можуть отак зненацька на тебе відро бруду вилити й написати таке в коментарях, що ти сам про себе дізнаєшся нові речі. Так от, що хочу сказати, п'ятеро журналістів з Тернополя зайняли призові місця. Це трохи менше половини загальної кількості. З усіма я або працювала в одній команді колись, або працюю зараз.

Координатор комунікації децентралізації в Західній Україні Українського кризового медіа-центру Михайло Цьомик наголошує, що децентралізація  реформа на часі, вона потрібна українцям, але її впровадження йде важко та поступово. Тема нелегка, оскільки потребує переосмислення та перебудови власного способу життя.

У мене немає сумнівів, що на виході побачимо кращу країну. Я бачив, як в різних куточках країни це робиться. Залишається поширити цей досвід серед усіх українців, аби вони знали як докласти трохи зусиль і збудувати якісну країну в себе вдома. Дякую журналістам, які розповідають своїм глядачам та читачам історії успіху громад, пояснюють суть реформ, адже без цього не буде поступу. Ми ж, в Українському кризовому медіа-центрі, будемо підтримувати журналістів,  каже Михайло Цьомик.

Усі переможці отримали премії та квитки на центральну медіаподію країни  Львівський медіафорум.




Наталя Колодій

Опис відсутній


Читайте також