У ТНЕУ зняли короткометражний фільм у комедійному жанрі. Основна ідея показати, як правильно скласти сімейний бюджет, щоб уникнути конфліктів і здійснити правильне фінансове планування.
Фільм "Бюджет сім’ї Чапленків" у стилі німого кіно 30-х років минулого століття. Згідно з сюжетом чоловік приносить зарплату, а на другий тиждень її немає. Дружина витрачає і сварить його, що мало заробляє.
Доцент кафедри фінансів Віталій Письменний каже, що якщо його ще декілька місяців тому запитали: чи хоче переглянути німе кіно початку ХХ століття, відповідь була б негативною. До того ж відмовок придумав би не менше сотні.
— Фільм «Нові часи» за участю Чарлі Чапліна надихнув. У ньому йшлося як велику економічну кризу в США можна подолати завдяки коханню двох людей. З того часу в мене не виникало жодних сумнівів, що я створю свій сценарій, — каже постановник і режисер Віталій Письменний.
Розв’язка фільму досить цікава: фінансовий консультант дає ефективні поради щодо планування бюджету. Молода сім’я щаслива і задоволена залишає його кабінет. Для початку потрібно скласти план на місяць, а потім планувати бюджет на триваліший термін. Розпочати варто зі списку усіх джерел доходів. Далі по групах написати витрати: комунальні платежі, харчування, щоденні витрати, розваги тощо. Так можна навчитися створювати пасивний дохід.
Роль сварливої дружини виконала студентка Надія Куриленко, чоловіка — Олена Панішко.Студенти говорять, що все вийшло спонтанно і неочікувано. Викладач на гуртку " Фінансова просвіта" розказав, що проходить набір відеоробіт для Національного конкурсу з фінансової грамотності. Ідея зацікавила, бо у першому семестрі вони проходили відповідний курс.
Також у фільмі знімався Юрій Карпишин та випускники-магістри факультету фінансів Сергій Коженівський та Анатолій Малий. Актори говорять, що за день до відправлення роботи зняли відео. Ролі підійшли, раніше у фільмах не знімалися.
— Я не пробувала себе у ролі актора, не враховуючи шкільних виступів. Якщо чесно, то був один момент в університеті, коли ми з Оленою Панішко розігрували сценку про фінансові піраміди, – розповідає Надія Куриленко.
Зараз студенти чекають на результати відбору відеоробіт для голосування. Зніманням та результатами задоволені, кажуть, надалі теж братимуть участь навіть якщо конкурс не виграють.