Дерева, чагарники і трава: пожежа на кілька гектарів біля Тернополя. Фото, відео

Масштабна пожежа сталась нині біля Тернополя. За авторинком загорілась велика площа, задимлення відчувалось на кілька кілометрів. 

Про вогонь повідомив активіст "Демальянсу" Олег Синовець. Він разом з колегами покликав рятувальників. 

— Ми з колегами саме їздили, бо беремо проби води. На виїзді з Тернополя, вулиця Микулинецька, побачили, що горять трави, чагарники, абсолютно все живе. Викликали пожежну, вони вже, видно, були в курсі, бо були в дорозі. Там ще таке місце, що важко добратись до вогню. Пожежники побігли гасити. Потім шукали заїзд з іншої сторони. Верталсь через 40 хвилин, диму було менше, — розповідає ДОБІ Олег Синовець.


Тернопільські рятувальники наполегливо радять бути обережними з вогнем та не спалювати суху траву:

Кількість таких пожеж постійно зростає. Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків різностороння й таїть у собі велику небезпеку. Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів, погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності.

Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які несуть велику шкоду для здоров’я людини.

При спалюванні трави на присадибних територіях або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до знищення диких рослин та тварин. Виникає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Якщо пожежі виникають на місцевості через яку проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь є напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП.

Ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.

Спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст.77-1 КУпАП ).


Редакція ДОБИ

Опис відсутній


Читайте також