Позашляховик, який зробили з шести «горбатих Запорожців», автомобіль президента США, БМВ з 1933 року та інші унікальні авто відтепер можна побачити у музеї ретро-автомобілів, що відкрився нині в Тернополі.
– Це результат 20-річної праці і 10-річної мрії до того. Все починалось з маленької машинки, – каже засновник музею Тарас Демкура.
Він відомий меценат, інвестор у популяризації Тернопільського краю. Саме йому належить колекція ретро-легківок.
– Колись я побачив таку виставку в Парижі і подумав: а чому такого не може бути в Україні? Коли повернувся в Україну і дізнався, що такі машини вивозять закордон за безцінь, вирішив, що такий музей повинен бути у нас. Це стало для мене справою честі. Це вже не хобі, а клопітка праця, – добавив меценат.
Найбільшою гордістю для Тараса Демкури є перший автомобіль колекції.
– У Вінниці помер дідусь. Діти вирішили здати на металобрухт усе дідове залізяччя, яке стояло в гаражі. Так склалося, що вони поїхали до реставраторів і попросили у них різака, щоб порізати автомобіль. Ті хлопці приїхали і побачили Мейбах, екземплярів якого в Європі є лиш декілька. Зараз ця машина реставрована і є гордістю нашої колекції.
Загалом, у колекції ретро-автомобілів є 25 машин. Серед них зібраний позашляховик з шести «горбатих Запорожців», автомобіль подарований Леоніду Брєжнєву президентом США Річардом Ніксоном та інші рідкісні легківки.
Серед запрошених гостей були школярі з Тернопільської спеціальної школи-інтернату зі зниженим слухом.
– Ми брали участь у проекті «Казковий вулик». На цьому заході був директор «Атріуму» Тарас Демкура, напевне йому творчі роботи дітей сподобались. Він нас запросив на сьогоднішній захід. А ми напросилися зробити тут виставку-продаж картин. Усі картини – це творчі роботи дітей. Ми іноді їх розпродуємо, бо необхідно закупляти матеріали для картин, які є не дешевими, – розповіла заступник директора школи Ольга Маніло.
Дитячі роботи придбали відомі люди Тернополя. Малюнки купили ресторатор Тарас Гросуляк, керівник поліції області Олександр Богомол та інші гості на відкритті музею.