Юлія Абібок: "В Україні діє не лише проросійська пропаганда, а й антиукраїнська"

Київська журналістка—розслідувачка Юлія Абібок завітала в ТНПУ ім.В.Гнатюка на творчу зустріч із майбутніми журналістами. Про свої дослідження у сфері інформаційної пропаганди, стан сучасної журналістики, довіри людей до медіаджерел та враження від ситації на Сході Юлія поділилася зі слухачами та викладачами університету.

Журналістка розповіла про те, що в Україні діє не лише проросійська пропаганда, а й антиукраїнська. Такі висновки Юлія Абібок могла зробити зі своїх досліджень та моніторингу російської та закордонної преси з 2008 року. Результати її роботи плідної роботи не можуть  потішити нас  приємними фактами.

Протягом зустрічі студенти  ставили запитання.

Для прикладу, Мар'яна Дохват запиталася у Юлії, як відрізнити фейкові новини від справжніх. Юлія Абібок залишила студентам—медійникам перелік ресурсів, де можна перевірити інформацію на достовірність.

 
Поради читам, як зразу ж побачити правдиву, а не фейкову новину від Юлії Абібок:

  • звертайте увагу на посилання,
  • ґрунтовність матеріалу,
  • джерело інформації.

 Доцент кафедри факультету філології і журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка — Галина Синоруб говорить:

— За сприяння першого секретаря Національної спілки журналістів України(НСЖУ) — Сергія Томіленка, студенти та викладачі факультету філології і журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка мали змогу поспілкуватися з журналісткою Юлією Абібок, яка презентувала цікаві, актуальні результати досліджень щодо російської пропаганди. На прикладі польських онлайн-видань вона показала, як саме працюють російські пропагандисти й які фейки вони опубліковують щодо України. Журналістка поділилася корисними посиланнями на сайти, за допомогою яких можна перевіряти інформацію і дала кілька порад, як виявляти фейки в медіа,— розповіла пані Галина і додала: — Досвід Юлії Абібок стане у нагоді в процесі діяльності майбутніх медійників.

 — Мені сподобалася зустріч, адже не щодня можна поспілкуватися з людиною, яка на власні очі бачила, ті події які відбуваються на Сході. Багато чого цікавого розповіла про пропаганду, на яких сайтах можна перевіряти інформацію, і як не повестися на брехню, яка часто лльється з телевізорів, для себе зрозуміла одне: якщо ти журналіст, то маєш вміти чітко розрізняти брехню від правди,—каже студентка—першокурсниця  Марія Неділенко.

Фото: Юра Кушнір.

 


Тетяна Шило

Опис відсутній


Читайте також