• Прикладний характер проблеми (Практика, панове!)
• Джерело задоволення;
• Спірне питання багатьох науковців;
Щоб зрозуміти, як виникає взагалі будь-яке задоволення, розберемось у анатомічних особливостях:
WARNING! БАГАТО БІОЛОГІЇ: ЩО ШУКАЄМО?
Примітка: Щоб краще зрозуміти і навіть малювати собі карти, де і що знаходиться в жіночому організмі, варто скористатись і іншими веб-ресурсами, адже якби все лишилось проілюстрованим – мета статті відрізнялась від науково-популяристичної.
Загальні відомості:
G-точка - невелика частина передньої стінки піхви, розташована на глибині 5-6 сантиметрів, за лобковою кісткою і уретрою. Отримала свою назву в 1980-х роках на честь німецького гінеколога Ернста Грефенберга.
G-точка, поряд з клітором і U-точкою жінки, є однією з найбільш чутливих ерогенних зон жінки. Мануальний вплив на цю точку може доставити жінці приємні відчуття і довести її до оргазму. Для впливу на G-точку також вибираються сексуальні позиції, які забезпечують найбільш тісне зіткнення статевого члена чоловіка з передньою стінкою піхви жінки. У деяких жінок стимуляція точки G викликає позиви на сечовипускання.
Точка G - аналог чоловічої простати. Залозиста тканина, схожа з тканиною чоловічої передміхурової залози, розташовується у жінок навколо сечовипускального каналу. Ця залозиста тканина є також ерогенною зоною жінок. Крім точки G, зовнішньою ерогенною зоною жінок є зона навколо зовнішнього отвору сечовипускального каналу, так звана U-точка.Точка G і точка U є доступними для стимуляції зонами жіночої "простати". Тобто, точка G складається з залозистого епітелію. Цієї інформації мало, що це?
Залозистий епітелій – різновид епітеліальних залозистих клітин, які в процесі еволюції набули здатності виділяти секрети (свої специфічні рідини). Такі клітини називаються секреторними (залозистими) – гландулоцитами. Розташований в залозах шкіри, кишечнику, слинних залозах, залозах внутрішньої секреції і ін .
Серед епітеліальних клітин знаходяться секреторні клітини, їх 2 види: - екзокринні - виділяють свій секрет в зовнішнє середовище або просвіт органа. - ендокринні - виділяють свій секрет безпосередньо в кровотік. Нас цікавлять залози, які знаходяться імовірно поруч з точкою G. Бартолінові залози - великі парні залози піхви. Розташовані в товщі великих статевих губ у їх основи. Величина їх близько 1,5-2 см, вивідний проток бартолінової залози довжиною 1,5-2,5 см відкривається на внутрішній поверхні малої статевої губи на кордоні середньої і задньої її третини. При натисканні, а також при статевому збудженні коітусі, бартолінові залози виділяють тягучу сірувату рідину, багату на білок, що підтримує нормальну вологість слизової оболонки входу в піхву, що сприяє сприятливому протіканню статевого акту. Отже, механізм, що запобігає надмірному тертю, став нам більш-менш зрозумілим.
Але чому жінки можуть щось відчувати? Чому не лежать пеньочками і мовчки не дивляться в стелю? Мигдалеподібне тіло, мигдалини (лат. corpusamygdaloideum) - характерна область мозку, що має форму мигдалини, розташованої усередині скроневої частки головного мозку. У мозку дві мигдалини - по одній в кожному півкулі. Мигдалина грає ключову роль у формуванні емоцій, є частиною лімбічної системи, яка цим «професійно» займається.
У людей і інших тварин ця підкіркова мозкова структура бере участь у формуванні як негативних (страх), так і позитивних емоцій (задоволення). Її розмір позитивно корелює з агресивною поведінкою, колись були дослідження мигдалин арештантів американських в’язниць. У людей це найбільш сексуально-диморфна структура мозку - у чоловіків після кастрації вона стискається більш ніж на 30%.
Нервова система – передатчик сигналів, якіпоступають з різнихділяноктіла до головного мозку і в зворотньому напрямку. Тому, самірозумієте, в такому інтимному процесі без неї – нікуди. Основну роль у цьому процесі відіграють гіпофіз і гіпоталамус.
Гіпофіз - (лат. hypophysis - відросток)- мозковий придаток у формі округлого утвору, розташованого на нижній поверхні головного мозку в кістковій кишені, званому турецьким сідлом, виробляє гормони, що впливають на зростання, обмін речовин і репродуктивну функцію. (див.анатомічний атлас – «гіпофіз», або ж ресурси інтернету) Для особливих любителів достовірності\анатомії\гострих відчуттів\по причині допитливості – необхідне підкреслити – пораджу проглянути відео з розтинами, де ділянка турецького сідла разом з гіпофізом дуже помітна – вона якраз там, де перехрещуються зорові нерви, і придивлятись слід з того місця, коли мозок уже дістають з черепної коробки.
Гіпофіз – нагадує собою округле печивце (якшо в великому збільшенні), яке складається з двох доволі великих і абсолютно різних за походженням і структурою частин: передня частина – аденогіпофіз, складає близько 70-80% маси гіпофіза, і задньої – нейрогіпофіза. Разом з нейросекреторними ядрами гіпоталамуса гіпофіз утворює гіпоталамо-гіпофізарну систему (разом з гіпоталамусом вони дружать, все зрозуміло), яка контролює діяльність периферичних ендокринних залоз.
В статевомудозріванні участь берепередня доля, в отриманні задоволення – задня. Якщо ще поглибитись, то задня доля гіпофіза бере участь у синтезі наступного ряду гормонів:
Деякі з синтезованих – окситоцин, вазопресин – беруть роль у формуванні жіночого почуття задоволення (не жіночого, між іншим, теж).
Гіпоталамус - (лат. Hypothalamus) або «під горбком» — відділ головного мозку, який розташований нижче таламуса, так званого «зорового горба». Цікавий він тим, що має нейрони звичайного типу та нейросекреторні клітини, що виробляють активні речовини, які мають білкові природу, але цей процес переважає у нейросекреторних клітинах а нейросекрет виділяється у лімфу та кров.
Коротше кажучи, ці клітини грають важливу роль, тому що переводять електричні імпульси у гормональну відповідь. Тобто, реакцію від нервових клітин – до утворення гормонів. Гіпоталамус регулює всю ендокринну діяльність залоз, тобто від нього залежить, чи будуть вироблятись «речовини задоволення» у відповідь на стимуляцію точки G. Він реагує на зміни температури, складу крові, зміни в дихальній системі, а останнім часом з гіпоталамуса було виділено морфіноподібні ендорфіни та енкефаліни. А тут вже стає зрозуміло, що так, без гіпоталамуса в пошуку точки G ніяк не обійтись. А саму систему гіпофіза і гіпоталамуса можна коротко охарактеризувати так: поки гіпофіз реагує, гіпоталамус працює.
ЩО ЦЕ БУЛО? Було описано механізм дії нервової і гуморальної регуляції, який забезпечує отримання статевого задоволення. Отже, ми розуміємо, що забезпечує взагалі будь-які процеси у статевій системі. Тепер повернемось до поняття точки G і врешті-решт підтвердимо, або спростуємо її поняття.
Точка G в уявленні молоді – це типу чарівна «кнопочка», при натисненні на яку дівчина починає відчувати неземне задоволення. Насправді ж, як ми розуміємо, точка G – система надчутливих тканин, в яких міститься скупчення нервових рецепторів.
І теоретично це точка, яка дозволяє уникнути необхідності довгої стимуляції кори головного мозку і відповідно реакцією буде пік задоволення. Точка G дозволяє зразу ж перейти до реакції збудження м‘язів шийки матки і піхви, оскільки близько до поверхні знаходяться закінчення, які передають команду від мозку – ми підміняємо його команду стимуляцією цієї точки. Фактично, просто натиснути на цю зону – це нічого не зробити, і не досягнути бажаного ефекту. Тому для збудження цієї зони потрібен повноцінний секс.
Порівняймо графічно наростання збудження:
То де ж G? Зважаючи на чарівний ефект від реакції нервових закінчень точки G, виникає логічне питання: а де ж її шукати? Але, немає чітковизначеного місця існування такого скупчення нервових закінчень.
Це скоріше не точка G, а ТЕРИТОРІЯ G. Чим це пояснити? Під час ембріонального розвитку, вся статева система переміщується вниз і видозмінюється, цим забезпечується індивідуальність будови і звісно ж, локалізація точки G у піхві.
Що це значить? Точка G має місце у жіночій фізіології, як певне явище, про те її місцезнаходження – досить індивідуальне, оскільки залежить від ряду параметрів, які закладаються ще на стадіє ембріонального розвитку.
Наукові експерименти свідчать, що точки G не існує: Дослідження на тему жіночої сексуальності було проведено вченими з Королівського коледжу Лондона. У ньому взяли участь 1804 жінок-близнюків у віці від 23 до 84 років, яким дослідники запропонували відповісти на питання, що стосуються загадкового скупчення нервових закінчень на передній стінці піхви. Дослідники звернули свою увагу на близнюків, вважаючи, що якщо одна з сестер повідомить про те, що їй вдалося виявити G-точку, то про подібні відкриття зможе повідомити і її сестра. Однак відповіді близнюків не збігалися. "Багато жінок можуть нам заперечити і сказати, що їм вдалося знайти G-точку завдяки наполегливим тренуванням і особливій дієті, проте не існує жодних реальних доказів того, що вона насправді існує.
Це лише суб'єктивні відчуття", - говорить професор Тім Спектор, один з авторів дослідження. При цьому вчені визнають, що "суб'єктивна точка насолоди" існує в уяві 56% жінок.При цьому всі володарки G-точки є відносно молодими і сексуально активними. Газета TheTimes зазначає, що з висновками британських дослідників категорично не згодна Беверлі Уіпол з Університету Рутгерса, що присвятила жіночої сексуальності і точці G кілька книг. Вона відзначає,що дослідники не врахували у своєму дослідженні досвід бісексуальних і гомосексуальних жінок, а також наявність різних технік сексу. Крім того, вона звертає увагу на те, що британські дослідники випустили з уваги, що жінки-близнюки, як правило, мають різних сексуальних партнерів і практикують різні техніки в ліжку. Раніше британські вчені провели опитування, який ліг в основу дослідження, присвяченого пошукам наявності або відсутності зв'язку між заняттям сексом і темним часом доби.
Як передає портал AllBiz, дізнавшись думку контрольної групи в 500 респондентів, вченим вдалося встановити, що пробудження в темний час доби може привести до змін в статевому потязі. Дослідники стверджують, що ультрафіолет впливає на залози внутрішньої секреції і стимулює вироблення статевих гормонів.
Саме промені змушують наднирники у великих кількостях викидати статевігормони - андрогени. Ті самі, що відповідають за сексуальне збудження. Чому немає чіткої відповіді що до існування і локалізації точки G?
По-перше, як і будь-яка інша галузь медицини, вивчення точки G вимагає про ведення великої кількості дослідів і досліджень, які повинні проводитися з урахуванням всіх медичних норм.
По-друге, тому що об'єктом дослідження є глибоко інтимна зона, складно знайти добровольців, згодних на участь в експериментах. До того ж, дослідження вимагає щирості відчуттів піддослідних, так як виявити точку G у незбудженому стані жінки практично неможливо, а не кожна жінка здатна отримувати задоволення, будучи під купою приладів, над якими проводять спостереження десятки людей в білих халатах. Третя проблема полягає в тому, що найкращим шукачем точки є сама жінка, адже тільки вона може правильно зрозуміти свої відчуття і в підсумку розпізнати жадану область, про те дані пошуки відносяться до виду мастурбації і через стереотипи з приводу цього пошуки відкидаються як морально неетичне заняття.
Що робити, аби знайти цю точку у конкретної жінки?
Практикуватись: як бачимо, це лише суб’єктив несприйняття, і воно залежить від психологічного настрою і взагалі сприйняття сексу; Не слід повідомляти про намір пошуків такої точки, оскільки свідомість контролює фізичні реакції і як результат ви не зможете надати задоволення вашій обраниці;
Слід пам’ятати про психологічні бар’єри і фізіологію: не допустити травматизму;
Ніби відповідь і отримана? Що варто запам’ятати з цієї статті? Слід не шукати точки для задоволення, а слід щиро кохати і підтримувати вогонь відносин на тому ж рівні, наче ви закохані ще з учора. Згадаймо, які емоції викликав у на сперше «привіт», перший дзвінок, перший поцілунок із коханою людиною? Отож-бо і воно, кохаймося, бо це навіть корисно для здоров’я, але не забувайте, що в результаті таких пошуків можуть народжуватись діти. Подбайте про те, аби лелека не прийшов в такому разі надто несподівано:)
Олександра КОРЧЕВСЬКА