- Самогубство — великий гріх, і такі душі відразу потрапляють у пекло. Тому якщо з'являються помисли — треба йти на сповідь і причастя, — говорить панотець Василь Храпчук із Тернопільщини gazeta.ua, - Коли носити таку думку в голові, то лукавий колись таки спокусить. Самогубців не відспівують в церкві й ховають без священика за межами кладовища. На цвинтарі не можна.
Василь Храпчук каже, що на їхніх могилах не ставлять хреста, за їхні душі не моляться в храмі й не подають за упокій. Якщо рідні роблять це і приховують від церкви, то на них лягає великий гріх. Можна лише просити в Бога прощення замість покійника, вважає священик.
— Для потенційних самогубців особливо небезпечні періоди, коли місяць уповні, — каже столичний біоенергетик Ліля Хасалаєва. — У мене був випадок у практиці, коли хлопець і вішатися хотів, і вени різав, а на третій раз наковтався таблеток. Його не врятували.
Біоенергетик каже, що на повню підвищується нервозність, і люди стають дратівливіші. Місця суїцидів для здорових і врівноважених людей небезпеки не становлять. Дерева, на яких хтось повісився, викорчовують, а домівки освячує священик.
Роман СНІДАНКО