«Довідник безбар’єрності» презентували у Тернополі

«Довідник безбар’єрності», створений за ініціативи першої леді Олени Зеленської, презентували у Тернополі. 

Видання – не для продажу, його примірники відправлено національним та обласним бібліотекам, щоб кожен безкоштовно міг познайомитися з посібником із нової етики спілкування. Зокрема, у Тернополі його можна знайти в обласній універсальній науковій бібліотеці. Книга буде у читальному залі у вільному доступі, усі бажаючі зможуть прийти та ознайомитись. Довідник можна не лише читати, але й відчувати на дотик, адже він зі шрифтом Брайля, конгревним тисненням та QR-кодами на переклад українською жестовою мовою.

Презентація довідника відбулась в рамках регіональної конференції з безбар’єрності “Україна без бар’єрів”.

Учасники дискусії обговорили, як змінити простір, послуги, реальність у містах та громадах, аби вони стали безбар’єрними. Захід пройшов у форматі двох панельних дискусій: “Безбар’єрність як нова суспільна норма” та “Місто без бар’єрів: особистий досвід”.

— На Тернопільщині ми працюємо у сфері безбар’єрності в багатьох напрямках. В області функціонує 14 автостанцій до яких у повному обсязі забезпечено доступ осіб з обмеженими фізичними можливостями. Залізничні станції облаштовані елементами доступності. На пішохідних переходах встановлено 94 тактильні дорожні показники. 405 закладів охорони здоров’я відповідають вимогам щодо безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. На території області пасажирські перевезення на маршрутах загального користування здійснює 412 транспортні засоби, які обладнанні для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, з яких: 360 автобусів та 52 тролейбуси. Діють 18 інклюзивно-ресурсних центрів. Ще багато треба зробити. Але ми працюємо над тим, щоб зробити Тернопільщину областю рівних можливостей для усіх людей, — розповів Володимир Труш.Наталка Паламарчук

Опис відсутній


Читайте також