Яка різниця між місіс і міс: розбираємося в тонкощах


Сучасний світ тісний. Сьогодні ви живете та працюєте у своїй країні, а завтра можете поїхати відпочивати або працювати до Великої Британії чи США. Тоді стане в пригоді не тільки вільне володіння англійською мовою, а й знання традицій та звичаїв цих країн. До речі, перевірити свій рівень англійської можна на grade ua.

Звернення до співрозмовника в англомовних країнах залежить від його статі, віку та статусу. Аби не потрапити в незручну ситуацію, варто знати деякі нюанси.


Традиційні форми звернень до жінки Mrs, Miss, Ms

Згідно з етикетом, у Британії та США потрібно вказувати, заміжня жінка чи ні. Тому, звертаючись до жінки, зазвичай вживають форми miss, Mrs, Ms:

  • Miss — до незаміжньої жінки;
  • Mrs (Missis) — до жінки у шлюбі;
  • Ms — нейтральна форма ввічливого звернення.


Ці слова в англійській мові ставляться перед прізвищем.

До кого можна звертатись словом Miss?

Цю форму вживають, коли звертаються до незаміжньої жінки, й лише у поєднанні з дівочим прізвищем. Розлучена жінка сама вирішує, як представлятись: «місіс» або «міс».

Також це форма звернення до вчительки, офіціантки, покоївки.

Хто така Mrs (Missis)?

Місіс — це заміжня дама. Для звернення до неї діють такі формули:

  • Mrs + прізвище чоловіка: Mrs Brown;
  • Mrs + її ім'я та прізвище чоловіка: Mrs Sarah Brown;
  • Mrs + ім'я та прізвище чоловіка: Mrs Jack Brown.

Якщо жінка — вдова або розлучена, звернення Mrs залишається, але за ним ідуть ім'я та дівоче прізвище, наприклад, Mrs Sarah Black.

Кого можна називати Ms?

У ситуації, якщо ви не знайомі з людиною, але питати про сімейне становище з якихось причин недоречно чи неможливо, існує універсальне звернення Ms (коротка форма від Mizz). Це слово з'явилося в 1950-х роках у США та було нейтральним зверненням до жінки. Вважається, що першими його почали застосовувати феміністки, які боролися за рівні права з чоловіками.

Читаючи англійські газети та журнали, можна помітити, що Ms часто використовується щодо жінок, які займаються бізнесом. Автори книг з етикету також виступають за використання цього стандартного звернення.

Тож, якщо вам невідомий сімейний стан жінки, сміливо кажіть Ms, якщо, звичайно, співрозмовниця не попросить про інший варіант звернення.


Важливі граматичні моменти

  1. Вживання крапки після цих скорочень. Усе залежить від варіанта англійської, яку ви використовуєте. В британській англійській ставити крапку після Mr чи Mrs не потрібно, в американській англійській, навпаки, завжди ставиться крапка.
  2. Написання з великої літери. В усіх офіційних документах ці скорочення, як і імена, пишуться з великої літери незалежно від позиції у реченні.

Головне — бути вихованим та привітним у спілкуванні, а знання потрібних форм звернення гарантовано допоможе не потрапити в незручне становище.
Сергій Балуцький

Опис відсутній


Читайте також