Чи безпечно вводити кілька щеплень в один день?

Введення кількох вакцин одночасно є стандартною світовою практикою, яка допомагає швидше отримати необхідний захист та зменшити кількість візитів до лікаря.

Численні дослідження довели, що це абсолютно безпечно і не викликає додаткових побічних реакцій. Одночасне введення декількох вакцин не може ослабити чи перевантажити імунітет людини. Із самого народження ми щоденно контактуємо з тисячами бактерій та вірусів.

Наша імунна система працює в режимі 24/7, без відпусток та вихідних. І зустрічає вона живих активних збудників, а не знешкоджених чи ослаблених, як у вакцинах. Тому декілька вакцин в один день, або ж одна багатокомпонентна вакцина, не буде для неї проблемою.

Втім, варто знати, що не всі вакцини можна комбінувати. Так, вакцину від COVID-19 можна вводити одночасно лише з неактивованою вакциною від грипу.

З усіма іншими щепленнями потрібно дотримуватися інтервалу мінімум у два тижні. Вакцину БЦЖ вводять з інтервалом в один місяць з іншими, крім вакцини від гепатиту B. Якщо ваша дитина чи ви надолужуєте календар щеплень або хочете зробити ще й декілька додаткових рекомендованих щеплень, порадьтеся із сімейним лікарем. Він запропонує вам схему вакцинації з урахуванням особливостей кожної з вакцин.


Наталка Паламарчук

Опис відсутній


Читайте також