«Вчителі масово відмовляються співпрацювати з окупантами», «Педагогічні працівники виїжджають з прифронтових районів» — ось такі заголовки часто з'являються в пресі останнім часом. Через війну росії з Україною люди змушені змінювати місце проживання, вчителі не виняток. І ті, хто виїхав за кордон, і ті, хто переміщується всередині країни, в першу чергу зосереджують свої зусилля на пошуку роботи.
У цій статті ми оглянемо пропозиції працевлаштування в столиці, а також варіанти дистанційної роботи. Якщо ви вчитель, тренер чи викладач, наша стаття буде корисною.
Які фахівці потрібні в столиці
Кого шукають школи, освітні центри та виші? Якщо вам потрібна робота вчителем в Києві, зверніть увагу на ці вакансії. Передусім потрібні викладачі:
ІТ-дисциплін, інформатики, комп'ютерної грамотності;
початкових класів;
англійської;
біології та географії;
хореографії;
української мови;
бухгалтерського обліку.
Заробітна плата стартує від 10–13 тисяч гривень. Часто її розмір узгоджується на співбесіді.
Зазначені вище пропозиції передбачають роботу офлайн. Але є можливість і дистанційного викладання. Насамперед це стосується іноземних мов та курсів підготовки до ЗНО.
Де і як шукати роботу
Наведені вище оголошення взяті з сайту https://jobs.ua/. Портал для пошуку роботи — зручний майданчик, що об'єднує роботодавців і пошукачів. Ви можете відсортувати пропозиції за різними категоріями: спеціальністю, містом, компанією, підсвітити вакансії від VIP-організацій.
А щоб збільшити шанси на успішне працевлаштування, радимо скласти резюме. Зробити це дуже просто, на сайті є вся необхідна інформація. Можливо, тепер шукатимете не ви, а вас.
Важливо. Освіта в теперішніх умовах дещо відрізняється. Головне завдання вчителя — не просто доступно викласти матеріал, а створити простір безпеки (принаймні психологічної). Впоратись із цим завданням допоможуть поради психолога. Погугліть, матеріали є у вільному доступі.
Не забувайте, що зараз надважлива гнучкість, уміння підлаштовуватися під обставини. Навіть за умови офлайнових занять може скластися ситуація, коли треба швидко перейти в онлайн. Під час епідемії коронавірусу та в перші місяці війни вчителі добре засвоїли ці навички. Якщо маєте необхідні скіли, без роботи не залишитеся.
Насамкінець зазначимо: універсального рецепта пошуку роботи не існує. Щодня моніторте сайти, тематичні групи у месенджерах, соціальні мережі. Не соромтеся просити про допомогу знайомих (раптом вони щось знають) і надсилати резюме у заклади освіти, навчальні центри. Не шукаючи, не знайдеш.