На Тернопільщині половина жителів села виїхала за кордон

З Яргорова Монастириської громади половина жителів виїхала за кордон. Про це розповіла староста села Оксана Насада.

Жінка зараз теж за кордоном. Вона каже, в селі немає високооплачуваної роботи, тому люди їдуть на заробітки в Польщу, Італію, Іспанію, Францію та Англію, пише Суспільне.

Яргорів знаходиться на межі з Івано-Франківською областю. На в’їзді до села є капличка. Її спорудили за гроші дружини Василя Подлецького. Чоловік каже, дружина в Італії 20 років. Йому переказує гроші.

"Я на пенсії. В мене 1 800 грн пенсія і спробуй вижити. На машині працював 30 років", – каже Василь.

Чоловік зараз живе з двома котами – Рижиком і Мурчиком. Молодший син живе в Івано-Франківську, а старший – в Парижі. Із жінкою чоловік спілкується через Viber.

Заробітчанка Галина Подлецька, розповіла чому вона вирішила встановити капличку: "Я поставила її, бо хочу подякувати Богу за те, що сьогодні живе моя сім’я, пролікована я".

У центрі села є інша капличка. Її теж звели на заробітчанські гроші, каже колишня заробітчанка Ганна Штангрет. Жінка розповідає, що працювати в іншій країні їй не дозволяє зараз здоров’я, тому живе тут: "Ця капличка вже в нас тут є декілька років. Ми біля неї відправляємо з нашим священником молебень до Пресвятої Богородиці".

Священника в селі немає. Служити в місцевий храм приїжджає парох з Бучацької громади, розповідає Ганна. Жінка каже, в селі також немає газу і автобус сюди не їздить: "Село не живе, село виживає. Бо щоб жити, то потрібно мати кошти. Маємо дуже мало перспективи в селі. Це є наших два магазини. Звичайно, існує ще школа, в якій нараховується приблизно 40 дітей. Людей багато вже виїхали за кордон молодих. Старші вже не спроможні вести сільське господарство".Наталка Паламарчук

Опис відсутній


Читайте також