«Правило екватора»: які продукти не можна їсти після 15:00

Дієтологи встановили, що після 15:00 обмін речовин в організмі сповільнюється, відповідно повільніше засвоюються вуглеводи. Організм не витрачає енергію і починає відкладати вуглеводи як жир. Ось продукти, якими не можна зловживати у другій половині дня, що таке «правило екватора» і як воно працює.

Правило екватора засноване на біоритмах людини і передбачає виключення з раціону всіх потенційно шкідливих продуктів після 15:00. Так, дієтологи рекомендують повністю відмовитися від наступних продуктів з меню після цієї години: випічка, торти, десерти, шоколад, мед та зменшити споживання фруктів.

Макаронні вироби, у тому числі з твердих сортів пшениці, також важко засвоюються організмом увечері. Також рекомендується їсти рис та вівсянку вранці або опівдні. Сухофрукти також входять до списку продуктів, заборонених після 15:00 за правилом екватора. Вони містять велику кількість натурального цукру, тому їх найкраще їсти як перекус перед обідом.

На додачу до вуглеводів дієтологи радять вживати червоне м’ясо, солодкі молочні продукти та овочі, що містять крохмаль (картопля, морква, солодка картопля та буряк) у період з 12:00 до 15:00. Крохмаль найбільш щільно засвоюється ввечері і викликає надлишок інсуліну, який блокує вироблення соматотропіну – гормону росту, що безпосередньо впливає на процеси жироспалювання в організмі.

Джерело


Наталка Паламарчук

Опис відсутній


Читайте також