"Дні Пінзеля" у Бучачі: у старовинному місті три дні триватимуть святкування

Триденна мистецька акція «Дні Пінзеля» розпочалася у старовинному місті Бучач, де свого часу жив і творив геніальний скульптор XVIII ст. Іоанн Георг Пінзель.

Про це розповів  координатор проєкту Віктор Гребеньовський.

«Уже кілька років поспіль ми проводимо таку духовно-мистецьку імпрезу, намагаючись привернути увагу загалу до життя і творчості «українського Мікеланджело», як часто називають всесвітньовідомого скульптура Іоанна Пінзеля, котрий залишив у нашому місті та на його околицях дивовижні твори сакрального мистецтва. Три дні будуть насичені різноманітними зустрічами, виставками, відвідинами місць, пов’язаних із Пінзелем», – сказав Гребеньовський.

За його словами, «Дні Пінзеля» розпочалися 11 червня у костелі Внебовзяття Богородиці, де досі збереглися скульптури вівтаря та інші яскраві зразки творчості митця. Саме у цьому храмі відбулася урочиста меса, перегляд документального фільму «Таїна Пінзеля – від Бучача до Лувру». У триденній програмі святкувань – відкриття фотовиставки, експозиції картин міжнародного живописного пленеру «Мистецькими шляхами Пінзеля», скульптур проєкту «Під зорею Пінзеля», презентація книги «Я, Іоанн».

Також учасники відвідають село Рукомиш, де нині зберігається фігура св. Онуфрія роботи Пінзеля, проведуть літературно-мистецькі зустрічі у тутешній кав’ярні, розташованій у Бучачі в «Арт-дворику». Відповідну музичну атмосферу створять і музичні колективи, серед яких струнний ансамбль «Quattro corde» Івано-Франківської філармонії.


Наталка Паламарчук

Опис відсутній


Читайте також