На Тернопільщині ремонтують 5 трас і 9 мостів

Перші результати програми «Велике будівництво» в області вже тішать водіїв На Тернопільщині тривають масштабні ремонти доріг державного значення.

Що вже зроблено і які автошляхи будуть з новеньким покриттям, розповіли під час прес-конференції виконувач обов’язків начальника Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Микола Довгошия і заступник голови облдержадміністрації Ігор Гайдук.

– Якщо аналізувати 2020 рік, ми бачимо, що програма президента «Велике будівництво» дає свій великий позитивний результат. І це не тільки будівництво і реконструкція великих об’єктів, а й ремонт доріг, мостів, а також створення нових робочих місць і надходження додаткових податків у місцеві та державний бюджети, – розповів Ігор Гайдук. 

Торік завдяки програмі «Велике будівництво» на Тернопільщині відновили понад 162 км державних автошляхів. Цього року в області САД планує відновити понад 200 км доріг державного значення. Цей показник – рекордний за всі роки незалежності.

– Вперше за понад 10 років Тернопільщина в лідерах за кількістю профінансованих об’єктів, – розповів Микола Довгошия. – Вже на початку року Уряд передбачив кошти на ремонт усіх перехідних об’єктів та низки нових. Цього року роботи на дорогах розпочали на місяць раніше, ніж минулого – з 22 березня.

Зараз підрядні організації працюють на 5 дорогах і 9 мостах. Ремонтують автошляхи М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка; М-19 Доманове–Ковель–Чернівці–Тереблече; Р-39 Броди–Тернопіль; Т-20-10 Збараж – Підволочиськ; Н-18 Івано – Франківськ – Бучач – Тернопіль. Мости облаштовують у населених пунктах Лисівці, Струсів, Підгороднє, Почапинці, Скорики, на обході Козови, у Шибалині й два – у Плотичі. Міст через річку Ценівка у Шибалині перекритий для транспорту. Об’їхати цю ділянку можна через міст, розташований неподалік.

На решті об’єктів рух відбувається у реверсному режимі – дорожники працюють на одній смузі. Найперше роботи стартували на пріоритетному об’єкті «Великого будівництва» у цьому році – «Дорозі Єдності» М-30 Стрий – Ізварине. Вона у нашій області збігається з нині наявним автошляхом М-12 і проходить від меж Івано-Франківщини та Хмельниччини через Тернопіль.

Від обласного центру до межі Хмельницької області її лагодили 2018 року. А от від Тернополя через місто Бережани до меж Івано-Франківської області цей автошлях не знав ремонту ще з 1990-х років.

«Дорогу Єдності» планують відкрити до 30-річчя Незалежності. Планується, що цей маршрут стане найдовшим в Україні. В межах Тернопільщини відремонтують 47 км цієї дороги. Головним об’єктом нового будівництва в області стане північно-східна ділянка обходу Тернополя (перша черга). Автошлях матиме чотири смухи руху і дозволить розвантажити вулиці обласного центру від транзитного транспорту.

– Дорога з’єднає населені пункти Шляхтинці та Смиківці та дві міжнародні траси М-19 та М-12, – каже Микола Довгошия. – Торік Тернопільська ОДА розпочала викуп земельних ділянок під будівництво автошляху. 29 з 56 вже викуплено. Ще 16 власників надали згоду на викуп.

Усі ділянки розташовані на території Байковецької та Великобірківської ОТГ.

Джерело


Наталка Паламарчук

Опис відсутній


Читайте також